Na Akademickém mistrovství ČR v basketbalu 3×3 dominovala Masarykova Univerzita v Brně

V pondělí a úterý 13 a 14. května 2019 se uskutečnil další ročník Akademického mistrovství České republiky v basketbalu 3×3. Tentokrát mistrovství hostila Univerzita Palackého v Olomouci ve spolupráci s Českou basketbalovou federací z. s., SK UP Olomouc a za finanční podpory České asociace univerzitního sportu. Všechny zápasy se odehrály ve sportovní hale UP Olomouc, kde se bojovalo současně na dvou hřištích v jedné sportovní hale. Basketbalové hřiště bylo vždy rozděleno na dva kurty, tj. celkem 4 hrací kurty. Kategorie byly rozděleny klasicky na muže a ženy. Turnaje se zúčastnilo celkem 68 studentů, z toho 44 mužů a 24 žen.

V rámci těchto dvou dní měli sportovci možnost také ukázat, jak jsou na tom v dovednostních soutěžích – ve střelbě trestných hodů a střelbě za obloukem.

Vítězem obou kategorií se staly týmy Masarykovy univerzity Brno, která tak ovládla celý turnaj. Druhé místo mezi muži patří týmu prvnímu týmu domácí Univerzity Palackého Olomouc a jako třetí se umístili studenti Univerzity Karlovy. Mezi ženami si pořadí tyto dvě univerzity prohodily. Na druhé místo se probojoval první tým Univerzity Karlovy a třetí skončily studentky Univerzity Palackého.