Akademickými mistry v rychlostní kanoistice jsou Sobíšek, Paloudová, Řáhová a Minařík

Kanoisté Tomáš Sobíšek (ČZU), Anežka Paloudová (ČVUT) a kajakáři Denisa Řáhová (UK FTVS) a Jiří Minařík (ČZU) zvítězili ve svých kategoriích na Akademickém mistrovství České republiky. V mužských kategoriích putovaly obě zlaté medaile na ČZU. Sobíšek byl nejrychlejší na trati K1 na 1000m a Minařík v kategorii C1 na 1000m. Mezi ženami pak zvítězila Paloudová na trati K1 na 500m a Řáhová C1 na 200m.

Celkem se zúčastnilo 23 studentů ze 7 vysokých škol. Akademické mistrovství ČR v rychlostní kanoistice proběhlo pouze v olympijských singlových disciplínách. Ostatní závody nesplňovaly přísné podmínky AMČR (počet lodí, posádka ze stejné školy).

Paloudová a Sobíšek jsou zároveň také novými mistry ČR

Na závodech v Račicích se těsně před odletem na světový šampionát do Kanady představila téměř kompletní seniorská reprezentace. Mistryní ČR na pětistovce se v úvodním dni stala kajakářka Anežka Paloudová a kajakářskou dvoustovku ovládl Martin Sobíšek.

Základní informace o akci

Název akce: Akademické mistrovství ČR v rychlostní kanoistice
Organizátor: Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS)

C1 muži 1.000m (neděle 13:37)

1 Minařík Jiří ČZU 3:58,624
2 Havlík Josef UK LF 4:06,810
3 Březina Jakub VŠTE 4:08,132

K1 ženy 500m (čtvrtek 14:05)

1 Paloudová Anežka ČVUT FA 1:55,471
2 Betlachová Eliška ČZU 1:58,097
3 Sobíšková Štěpánka UK FTVS 1:58,181

C1 ženy 200m (pátek 13:30)

1 Řáhová Denisa UK FTVS 0:51,067