Akademici bojovali o domácí tituly v letním biatlonu

27. června 2023 | Praha | ČAATS | D. Markupová

AM ČR se letos opět uskutečnilo v rámci závodů ČP.

V termínu 16. – 18. června hostila Bystřice pod Hostýnem úvodní kolo Českého poháru 2023 v letním biatlonu. V jeho rámci se již tradičně utkali také vysokoškoláci o tituly akademických šampionů pro rok 2023. Do Bystřice pod Hostýnem přijelo soutěžit 23 závodníků a 21 závodnic.

Jako první byl na programu závod ve spritu. Ten nejlépe vyšel studentům Univerzity Karlovy v Praze. Mezi muži zvítězil Josef Zátka, mezi ženami Tereza Schejbalová. Stříbro vybojovali Jindřich Poledník a Veronika Novotná (oba MU Brno). Bronz získal mezi muži Václav Hrouda (UK Praha) a Anežka Handrychová (VŠCHT Praha) se radovala z bronzové medaile mezi ženami.

Josef Zátka zvítězil také ve stíhacím závodě a stejně jako v loňském roce se stal dvojnásobným akademickým mistrem ČR v letním biatlonu. Na druhém místě doběhl ve stíhačce Ondřej Palouš (ČVUT Praha) a třetí byl Jakub Kohout (TU Liberec). Mezi ženami se z vítězství radovala Veronika Novotná, kterou na stupních vítězů doplnily Tereza Schejbalová a Dagmar Dvořáková.( VUT Brno).