1. turnaj Vysokoškolské volejbalové ligy

1. turnaj Vysokoškolské volejbalové ligy

 

Pořadatel: Jihočeská univerzita, Jihočeský krajský volejbalový svaz, VolleyCountry
Termín: 26.10.2018
Místo: Sportovní hala Pedagogické fakulty JU
Účast: 6 týmů, 72 studentů
Složení týmů: 5 fakult Jihočeské univerzity, FTVS Praha, VŠE Praha, ZČU Plzeň

Zpráva o turnaji:

V pátek 26.10. se v tělocvičně Pedagogické fakulty uskutečnil historicky první turnaj Vysokoškolské volejbalové ligy. Turnaje se zúčastnilo šest družstev. Velká poklona za odvahu patří dívčímu týmu, jelikož celý turnaj odehrála bez mužské pomoci a vedla si stejně skvěle. Díky patří i ostatním týmům, že si našly čas a strávily s námi skvělý den. 

Všechno odstartovalo v 9 hodin, kdy se rozběhly první zápasy. Kvalitní volejbal byl k vidění hned od začátku. Na klidný průběh zápasů dohlíželi delegovaní rozhodčí, do rytmu hrála hudba, pro ty, kteří měli hlad, bylo připraveno malé občerstvení, a za podpory fandících diváků se výkon hráčů ještě zvyšoval. Zápasy se dohrály v odpoledních hodinách a po náročném dni bylo vše zakončeno v místním studentském klubu Kampa. Všechny výsledky se sčítají a až na 4. turnaji vyhlásíme absolutního vítěze a pořadí ostatních týmů, proto vyhlašování neproběhlo. Podle ohlasů se turnaj povedl nad očekávání velmi dobře. 

FOTOGALERIE z prvního turnaje vysokoškolské volejbalové ligy

vysokoskolska-liga-33

Na turnaji hrály týmy složené nejen ze studentů Jihočeské univerzity – pedagogické, zemědělské, ekonomické, přírodovědné a zdravotně-sociální fakulty, ale také studenti FTVS Praha, ZČU Plzeň a VŠE Praha.

Tímto turnajem všechno teprve začalo. Už 14.12. nás čeká 2. turnaj Vysokoškolské volejbalové ligy.

Gabriela Dvořáková (tým Vysokoškolské volejbalové ligy)