Akademické mistrovství ČR ve veslování 2021 na skifech a dvojskifech se konalo v Třeboni

 

Akademickými mistry ve veslování se pro rok 2021 stali Barbora Mátlová (UK) – skif ženy, David Kučera (AMBI) – skif muži, Kateřina Příhodová (UPCE) a Barbora Mátlová (VŠTE) – dvojskif ženy, Lucie Stoklasová (UK) a Vojtěch Votruba (ČZU) – dvojskif mixy. 

Barbora Mátlová (VŠTE) zvítězila v kategorii skif ženy, druhé a třetí místo patřilo studentkám Univerzity Karlovy. Pro stříbro si dojela Romana Illeová a bronz brala Marcela Vašťáková. Mezi mužskými skify proběhl napínavý finiš mezi studentem VŠTE Matějem Linhartem a Davidem Kučerou z AMBI, který si pro mistrovský titul dojel o pouhých 0,45 sekundy před svým soupeřem.

Na dvojskifech žen se dařilo nejlépe dvojici Kateřina Příhodová (UPCE) s Barborou Mátlovou (VŠTE). Druhé a třetí místo patřilo studentkám Univerzity Karlovy. Stříbro získaly Nikola Vičíková s Marcelou Vašťákovou a pro bronz si dojely Lucie Stoklasová a Jana Remešová. Do závodu mužských dvojskifů se přihlásily bohužel jen dvě posádky a v této disciplíně tak nebyl Akademický mistr vyhlášen. Na dvojskifu smíšených párů si nejlépe vedl pár spojený ze dvou univerzit Lucie Stoklasová (UK)  a Vojtěch Votruba (ČZU). Druhé místo patří dvojici Barbora Mátlová – Matěj Linhart za VŠTE a třetí skončili Veronika Kiacová s Ondřejem Jungem z Univerzity Pardubice.

Po zrušení plánovaného AMČR v jarním období z důvodu pandemie covid, došlo na začátku července k rychlé dohodě na uspořádání mistrovství v Třeboni. Pro závody byly zvoleny posádky skifů a dvojskifů. Veslařská dráha „Albáno“ byla připravena k samotným závodům a již nic nebránilo k uspořádání. Jedinou obavou pořadatelů bylo hlášené oblačné a bouřkové počasí, které se naštěstí nevyplnilo. Samotné závody probíhaly bez problémů, po sobotních rozjížďkách byli známi nedělní finalisté.

Ocenění AMČR bylo uděleno ve všech disciplínách kromě dvojskifů mužů, kde nebyl dostatečný počet posádek. Závěrem lze vyhodnotit závody jako zdařilé, jen si snad můžeme přát většího zájmu závodníků, které však je bylo ovlivněno současnou dobou.

Výsledky ke stažení: