Známe vítěze AM ČR 2022 v paddleboardingu

 

Dvojnásobným vítězem se mezi muži stal Jakub Moravec (VUT), který ovládl obě dvě disciplíny, jak Sprint, tak Technical Race. Vítězkami a akademickými mistryněmi se mezi ženami staly Andrea Plavcová (MU) ve sprintu a Iva Kouřilová (MU) v technickém závodě.

Akademické mistrovství v paddleboardingu se uskutečnilo 26. srpna 2022 na Brněnské přehradě. Závodilo se v disciplínách Sprint a Technical Race. Organizátorem byla Česká asociace univerzitního sportu a pořadatelství se ujala katedra tělesné výchovy a výchovy ke zdraví Masarykovy univerzity ve spolupráci s Kiboko Boards.

Celkem se zúčastnilo 21 studentů ze čtyř vysokých škol. Zastoupení měla nejvyšší pořadatelská Masarykova univerzita, další Vysoké učení technické v Brně, VŠE v Praze a Lékařská fakulta UK v Hradci Králové.

Na začátku závodního dne měli všichni účastníci prostor pro projetí vytyčené trati, kde si závodící mohli vyzkoušet jednotlivé dovednosti využitelné v závodě (start, objíždění bójky, přímá jízda, aj.). Účastníkům byla zároveň vysvětlena základní pravidla včetně ukázky.

Poté již přišel na řadu samotný závod disciplína Sprint. Během této disciplíny došlo u závodících především k upevnění dovedností spojených se startem, jelikož všichni závodící absolvovali několik rozjížděk, na základě kterých, bylo dle umístění vytvořeno konečné pořadí disciplíny Sprint.

Druhý závod Technical Race začínal po obědové pauze. Disciplína Technical race je zaměřena na vytrvalost ve spojení s dovedností ovládat paddleboard při objíždění bójek. Tudíž jsme významně prodloužili trať a znásobili počet bójí, které museli závodící ve správném pořadí projet. Během závodů docházelo k pádům z paddleboardů, zejména v technicky náročných místech při průjezdu kolem bójek, kde „chodili“ závodníci do rizika, které se někdy nevyplatilo.

“Na základě ankety jsme se dozvěděli, že mnoho zájemců z řad studentů se bálo přijít na akci, jelikož si nebyli jistí kvalitou vlastních pohybových dovedností jízdy na SUP. Příští rok proto chceme propagovat celou akci pod názvem „Brněnské paddleboardové dny“, kde si bude moci připravenou trať na čas vyzkoušet každý příchozí, a pokud se bude jednat o studenty, jejich čas se jim bude započítávat do výsledků AM ČR”, uvedl pořadatel.


VÝSLEDKY

Výsledky ŽENY – SPRINT

Pořadí Jméno a příjmení Škola, fakulta
1. Andrea Plavcová MU PrF
2. Iva Kouřilová MU PdF
3. Noemi Knapová MU FSpS

Výsledky MUŽI – SPRINT

Pořadí Jméno a příjmení Škola, fakulta
1. Jakub Moravec VUT FSI
2. Petr Šimůnek VUT FSI
3. Petr Klíma VUT FEKT

Výsledky ŽENY – TECHNICAL RACE

PořadíJméno a příjmeníŠkola, fakulta

1. Iva Kouřilová MU PdF
2. Andrea Plavcová MU PrF
3. Nikol Kottová MU PdF

Výsledky MUŽI – TECHNICAL RACE

Pořadí Jméno a příjmení Škola, fakulta
1. Jakub Moravec VUT FSI
2. Petr Šimůnek VUT FSI
3. Petr Klíma VUT FEKT

Kompletní výsledky ke stažení:

pad