Zlato pro ČR na MEU ve stolním tenise

Zlato pro ČR na Mistrovství Evropy univerzit 2015 ve stolním tenise

 

Zlaté medaile získal v silné konkurenci Michal Beneš ve dvouhře mužů a čtyřhra Michal Beneš – Ondřej Bajger, bronzovou získal ve dvouhře mužů Ondřej Bajger.

Akademický stolní tenis získává stále větší popularitu mezi mladými stolními tenisty na celém světě, vítězové světových universiád se prosazují i na světových soutěžích dospělých.

U nás v české republice je vidět zvýšený zájem v posledních čtyřech letech, zejména o starty na světové universiádě. Připomeňme starty našich předních reprezentantek Ivety Vacenovské, Hanky Matelové a Dany Čechové.

Z naší akademické historie bych vyzvedl družstvo mužů , které v roce 2004 v sestavě Martin Hanák, Petr Seibot, Petr Gavlas po čtvrtfinálovém vítězství nad silným družstvem Polska (Gorak, Such) získalo na Akademickém mistrovství světa bronzové medaile a úspěšné vystoupení Dany Čechové na Akademickém mistrovství Evropy 2007 v Ostravě kde získala stříbrnou medaili ve dvouhře žen.

V letošním roce se budou konat v září v Olomouci České akademické hry, součástí kterých budou i soutěže ve stolním tenise a 17-18.11.2015 se uskuteční ve Valticích Mezinárodní akademické Mistrovství ČR jednotlivců.

Pro rok 2017 bylo přiděleno Evropskou unií akademického sportu pořadatelství 8. akademického Mistrovství Evropy Palackého Univerzitě Olomouc. Mistrovství se bude konat ve sportovní hale UP, ve které se koná srpnový PRO TOUR a věřím, že možnost účastnit se domácího evropského šampionátu podpoří zájem o akademický stolní tenis u nás.

Vít Ratajský, předseda komise stolního tenisu ČAUS