Zlatá účast českých plavců s ploutvemi na Světovém poháru FISU 2022

Zlatá účast českých plavců s ploutvemi na Světovém poháru FISU 2022

19. dubna 2022 | ČAUS

Premiérového FISU Světového poháru univerzit v plavání s ploutvemi se úspěšně zúčastnilo i sedm studentů a studentek ze tří univerzit z ČR (Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně a Univerzita Palackého v Olomouci).

Zleva dole: Filip Dlouhý, Zbyněk Svozil, Martin Děcký, zleva nahoře: Zuzana Svozilová, Petra Polišenská, Adéla Švomová, Adéla Kneifelová, Eliška vzatková, Klára Křepelková

Závod se konal ve sportovním areálu Lignano Sabbiadoro v Itálii v termínu 1. a 2. dubna 2022. Společnou výpravu vedl vedoucí výpravy Zbyněk Svozil a trenérka Zuzana Svozilová z UP Olomouc.

Nejúspěšnější závodnicí byla Adéla Švomová reprezentující Masarykovu Univerzitu, která zvítězila hned ve dvou závodech. Na 100PP plavání s ploutvemi ubránila vítězství časem 41,90 a na 50 RP zvítězila zcela přesvědčivě časem 17,09.

Za VUT se zúčastnili dva závodníci. Filip Dlouhý sahal po medaili na 50 RP, kde nakonec dohmátl na 4. místě časem 16,59. V tomto závodě byl jeho kolega z VUT Martin Děcký hned za ním a časem 16,68 obsadil 5. místo.

Z Univerzity Palackého se zúčastnily čtyři závodnice, které se také všechny dostaly do finálových bojů. Eliška Vzatková obsadila na 400BF 6. místo, ve stejném závodě byla 8. Petra Polišenská. Adéla Kneifelová obsadila na 400 PP místo sedmé.

Závody měly velmi dobrou a kvalitní úroveň. Zastoupení univerzit ze čtyř světadílů bylo také velmi široké. Další ročník Světového poháru univerzit bude hostit v roce 2024 Kolumbie.

Zleva: Filip Dlouhý, Zbyněk Svozil, Klára Křepelková, Adéla Švomová, Adéla Kneifelová, Zuzana Svozilová, Eliška Vzatková, Petra Polišenská, Martin Děcký