Životní výkon. Jiří Přívratský ze Světového poháru ve střelbě přiváží hned 5 medailí

Životní výkon. Jiří Přívratský ze Světového poháru ve střelbě přiváží hned 5 medailí

 

Foto: Czech Shooting News

20. dubna 2022 | ČAUS – M. Štenclová

Jiří Přívratský na Světovém poháru v Rio de Janeiru zářil! Svým soupeřům nedal šanci a přesnou muškou si zajistil nejlepší životní výkon. V individuálním závodě ve střelbě malorážkou na 50 m vybojoval zlato. Další čtyři cenné kovy potom přidal v týmových soutěžích.

Nejcennějším kovem, který v Rio de Janeiru Jiří přidal do své sbírky, je první individuální zlato. Teprve jednadvacetiletý český reprezentant ve finálovém duelu v třípolohovém závodě (vleže, vkleče, vestoje) v libovolné malorážce na 50 m porazil Nora Claussena (16:10).

Po premiérové účasti na Olympijských hrách v Tokiu, kde se umístil nejlépe 14. ve střelbě vzduchovou puškou na 10 m a 16. v libovolné malorážce na 50 m (3 pozice) a uniklo mu tak finále v obou disciplínách, si v Riu zpravil chuť.

Jiří Přívratský se na tomto šampionátu vezl na medailové vlně. Další prvenství a zlatou medaili vybojoval po boku Lucie Brázdové mezi smíšenými týmy ve střelbě ze vzduchové pušky na 10 m. Ve finále porazili norský pár Duestad – Hegg (16:14). Třetí zlatou medaili získal spolu s Františkem Smetanou a Petrem Nymburským v třípolohovém závodě týmu mužů libovolné malorážky na 50 m, kde deklasovali norskou trojici Larsen, Claussen, Hegg vysoko 17:3.

Foto: Czech Shooting News

Student Západočeské univerzity v Plzni k třem zlatým pak přidal ještě dvě stříbrná umístění v týmových závodech. S Lucií Brázdovou, zlatou medailistkou z Univerziády v Neapoli 2019, tvořili sehranou dvojici. Nastoupili společně do soutěže smíšených týmů ve střelbě libovolnou malorážkou na 50 m, ve které získali další společnou medaili. Opět se ve finále střetli s norským párem Duestad – Hegg, kteří jim však tentokrát prohru oplatili a vybojovali tak vítězství na svou stranu poměrem 16:12. Druhou stříbrnou medaili získal Jiří Přívratský opět spolu se Smetanou a Nymburským, tentokrát ve střelbě vzduchovou puškou na 10 m, kde nestačili pouze na vítězné Američany (Kozeniesky, Kissell, Shaner) a kterým podlehli 12:16.

Světový pohár ve sportovní střelbě (ISSF World Cup) se uskutečnil v Rio de Janeiru v Brazílii v termínu 9. – 19. dubna 2022. S pěti cennými kovy (3-2-0) se Česká výprava umístila celkově na krásném 3. místě hned za druhým Norskem s 10 cennými kovy a vítězným Německem se 12 medailemi.


Výsledky:

1. místo
50 m libovolná malorážka, 3 pozice, jednotlivci
50 m libovolná malorážka, 3 pozice, tým mužů – Jiří Přívratský, František Smetana, Petr Nymburský
10 m vzduchový puška, smíšený tým – Jiří Přívratský, Lucie Brázdová
2. místo
50 m libovolná malorážka, 3 pozice, smíšený tým – Jiří Přívratský, Lucie Brázdová
10 m vzduchová puška, tým mužů – Jiří Přívratský, František Smetana, Petr Nymburský
3. místo
ČR v hodnocení zemí podle získaných medailí.