Předposlední den bazénových soutěží přinesl na Letní světové univerziádě plavcům další postup! A opět se z něho radovala Barbora Závadová! Na startu byla také kraulová štafeta mužů! Kvarteto ve složení Micka, Šefl, Moser, Havránek na postup nestačilo a končí na 13.pozici! A jak proběhl dnešek očima plavců? Zjistíte na konci článku.

Celkem 4 individuální starty, další postup pro Závadovou!

Letní světová univerziáda se v plaveckém bazénu blíží ke svému konci. Předposlední den byli na startu 4 čeští zástupci. Jako první se představili muži na nejkratším kraulovém sprintu (50m). Rychlejší byl Josef Moser, který tuto trať proletěl časem 23,52. Tento výkon ale stačil jen na 44.místo. Druhým Čechem na startu byl Honza Šefl, ten byl o něco pomalejší a čas 23,77 ho zařadil na 51.pozici!

Pak už přišla na řadu dvojnásobná finalistka, Bára Závadová. Na trati 200 motýlek se ji opět podařilo vybojovat postup do semifinálové 16. Dalo by se říct, že si zkušeně pohlídala postup, když časem 2:15,27 obsadila poslední postupovou 16.příčku!

Nabitý program má v Taipei Martina Elhenická. Absolvuje totiž většinu kraulařských tratí od sprintů až po vytrvalecké. Dnes se představila na kraulové 50. A Martina na této trati zaplavala velmi slušný čas 26,90, který ji v celkovém pořadí zařadil na 28.místo!

Závěrečným startem dnešního dne byla pro české barvy štafeta na 4x200VZ mužů. Zde se představilo kvarteto ve složení Micka, Šefl, Moser a Havránek. Časomíra se v cíli zastavila na hodnotě 7:36,09. Tento výkon v celkovém hodnocení znamená 13.místo a nepostup do večerního finále.

Tentokrát v rekordních časech pouze ženy, Závadová v semifinále 15.!

V odpoledním programu se tentokrát vytáhly ženy, kraulařky. Hned v prvním finále na 800 kraul se Italka Simona Quadarella postarala o vylepšení rekordu univerziády, když dohmátla časem 8:20,54! Ve finále kraulové 200 se pak podobrně dařilo Siobhan Bernadette Haughey z Hong Kongu. Ta jako první žena na Univerziádě zaplavala tuto trať pod 1:57 a bere zlato výkonem 1:56,71! O zlatou medaili se ve finále znakové 50 musely podělit Američanka De Loof a Nizozemka Toussaint, obě totiž dohmátly v čase 28,07!

Mezi muži se dnes rozdávaly také tři sady medailí. Ve finále motýlové 100 byl nejrychlejší Rus Alesandr Sadovnikov, který porazil své soupeře časem 51,81! Svou druhou zlatou medaili v Taipei vybojoval Litevec Danas Rapsys, který po vítězství na kraulové 200 ovládl díky fantastickému finiši také 200 znak. Jeho výsledný čas byl 1:56,52! Posledním individuálním vítězem dnešního dne se pak na prsové 50 stal Bělorus Ilya Shymanovich, který pro sebe urval zlato výkonem 27,39!

Semifinále bylo tentokrát konečnou pro Báru Závadovu. Té se podařilo vylepšit svůj dopolední výkon na trati 200 motýlek. Čas 2:13,86 ji ale zařadil na celkové 15.místo, k postupu scházelo bylo potřeba plavat rychleji než je hodnota českého rekordu a to přesně 2:11,95.

Ohlasy českých plavců po závodě

„S padesatkou jsem maximálně spokojená, čas je kousek za osobákem, aspoň mi trochu zlepšil náladu před zítřejší čtyřstovkou.“
Martina Elhenická (28. na 50VZ)

„Sezónu jsem ukončila fajnovou disciplínou 200 motýl. V rozplavbách jsem si poslední padesátku užila se vším všudy, byla jedna z nejpomalejších a nejbolestivějších, co jsem zažila. Naneštěstí jsem postoupila z posledního místa do semifinále. Tam jsem zaplavala čas rychlejší a pocitově o hodně lepší 200 motýl. Bohužel to stačilo jen na 15.místo. Závody pro mě skončily, mám radost. Přeji hezký den a děkuju za podporu.“