Vzkaz legendárního šéfa univerzitního týmu Viléma Podešvy studentům a členům realizačního týmu ČAUS v alpském lyžování k Zimní světové univerziádě 2021 v Lucernu

Vzkaz legendárního šéfa univerzitního týmu Viléma Podešvy studentům a členům realizačního týmu ČAUS v alpském lyžování k Zimní světové Univerziádě 2021 v Lucernu, 11. – 21. 12., Švýcarsko

 

“Je za ním obrovský kus velmi kvalitní trenérské práce, ale i lidského přístupu. Ti, kteří prošli jeho rukama, určitě souhlasí a mohou to jen potvrdit. Lyžováním žil a stále žije!

Krátce řečeno, borec nad borce! Smutné, ale i veselé. Hlavně velmi optimistické čtení vzkazu všem těm, kteří nás budou reprezentovat v alpských disciplínách, nás dojalo! Jeho poselství přišlo v době, kdy vrcholí přípravy na 30. zimní světovou univerziádu a stejně tak, jako byla perfektní jeho odváděná práce, tak se mu i podařilo načasovat tento vzkaz.

My všichni, kteří ho známe a měli jsme tu čest s ním sdílet radost z medailí jeho svěřenců, ale i s ním jen tak trávit čas, obdivujeme jeho 60leté působení, elán a energii, kterou kolem sebe rozdával.  Současně si nemusíme klást otázku, kdo převezme jeho odkaz, protože těch, které vychoval, je opravdu dlouhá řada.

Viléme, závěrem bych ráda vyjádřila velké poděkování za nás všechny i vedení ČAUS, ale hlavně bych Ti chtěla popřát pevné zdraví a hodně elánu!”, okomentovala celoživotní práci a dopis pana Podešvy předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová.

Fotografie z oslavy 90. narozenin Viléma Podešvy