Gwangju 2015: Výsledky ze 7. července

Dnes se soutěžilo v tenise, basketbalu, házené, volejbale, plavání, stolním tenise, judu a střelbě. Baseball byl pro silný déšť odložen.

Tenis

Eva Rutárová vyhrála nad Japonkou Miyaji 7:5, 6:4.

Basketbal

Basketbalistky bohužel prohrály s USA 92:52 (15:30, 17:19, 14:30, 8:13)

Házená

Házenkářky vyhrály nad Čínou 32:23 (16:9).

Volejbal

Čeští volejbalisté dnes zakončili základní skupinu porážkou s Taipei. Soupeř prokázal svou technickou vyspělost a rychlou kombinační hrou ukázal, proč ani jednou neprohrál a zvítězil 3:0 (19:25, 17:25, 23:25). Volejbalisté budou dále pokračovat v bojích o 9. – 16. místo.

Plavání

Jsme v polovině plaveckých soutěží a konečně jsme se dočkali českého rekordu. Martina Moravčíková zaplavala výborně semifinále na 200P a v novém českém rekordu 2:27,73 se kvalifikovala poprvé v životě do finále na světové soutěži, postupuje jako šestá. Barbora Závadová v polovině finále na 200PZ byla na úrovni vedoucích závodnic, nakonec vybojovala cenné 6. místo v čase 2:14,37. Finále 100Z byl poslední závod na Univerziádě v Gwangju Simony Baumrtové, zítra odjíždí domů, aby se mohla v klidu připravit na MS v Kazani. Dlouho to vypadalo, že plave na medaili. V polovině stovky otáčela na třetím místě, ale nakonec vybojovala tu nejméně oblíbenou – bramborovou medaili v čase 1:00,92. “Holky děkujem”

Baseball

Dnešní utkání s Taipei bylo pro silný déšť odloženo.

Stolní tenis

Stolní tenistky dnes zvítězily a postoupily ze skupiny B z druhého místa za Taipei do pavouka mezi posledních 16 družstev žen.

Czech – Chile 3:0 (Mikulcová – Meneses 3:0, Adámková – Castellano 3:0, Kučerová – Duran 3:0)

Důležitý zápas jsme zvládli, holky zaslouží pochvalu za koncentrovaný a bojovný výkon.

Večer v 18h jsme vyhráli 3:0 s Maďarskem (Mikulcová – Szvitacz 3:1, Adámková-Toth 3:2, Kučerová-Kephke 3:1) a zítra budeme bojovat o medaili s Japonskem.

Judo

David Pulkrábek skončil v kategorii do 60kg na 9. místě. Michal Horák skončil v absolutní kategorii 9.