Výsledky softballového turnaje Podzimní Hit 2019

28. ročník Softballového turnaje Podzimní Hit 2019

 

28. ročník turnaje se popáté v řadě odehrál ve sportovním areálu „U Hrocha“, který vybudoval basebalový tým Hroši Brno. Turnaje se účastní smíšené amatérské týmy z celé ČR.

K dispozici byly dvě plnohodnotná hřiště. Přípravy hřišť byly za pomoci hráčů týmu VUT a Larpíci provedeny v týdnu předcházejícímu turnaji. Na softbalových hřištích bylo zapotřebí značného úsilí k zajištění turnaje, jelikož v týdnu před turnajem, i v průběhu víkendu došlo k jeho velkému promáčení, dále bylo třeba osadit nadhazovací mety. Všechny přihlášené týmy se v sobotu dostavily, v neděli se jeden tým na poslední chvíli odhlásil, což způsobilo v organizaci turnaje problémy. Samotný turnaj proběhl bez komplikací (až na mírné zdržení v průběhu příprav hřišť) systémem pavouka s útěchnou a formou tabulky v neděli. Ve finále extratřídy obhájili vítězství tým Chimney boys nad Kraváky. Pořádající tým VUT „A“ skončil opět třetí. Do hry bylo opět zapojeno i mnoho nováčků (zejména v nedělní části turnaje), kteří získávali první zkušenosti s naším krásným ale i komplikovaným sportem.

Celkově se zúčastnilo 150 účastníků v poměru 110 mužů a 40 žen, z toho bylo 90 vysokoškoláků a studentů VOŠ. Zúčastnily se školy VUT, MUNI, VFU, MENDELU, OU, VŠB, UPOL. Celkem se přihlásilo 15 družstev.

Pořadatel: VUT v Brně
Termín: 5.-6.10.2019
Místo: Brno – areál „U Hrocha“
Vedoucí KTV: RNDr. Hana Lepková
Hlavní funkcionáři závodu a organizační zajištění: Jan Šťastný

Výsledky – Extra třída

 1. CHIMNEY BOYS 15 bodů
 2. KRAVÁCI 13 bodů
 3. VUT BRNO „A“ 11 bodů
 4. FARMÁŘI 10 bodů
 5. HELFŠTÝN BROILERS 9 bodů
 6. MORAVA STARS 9 bodů
 7. DLAŽKA 8 bodů
 8. BEER CLIMBING 7 bodů

Výsledky – 1. třída

 1. ČESKÝ TĚŠÍN 7 bodů
 2. TOUCANS 6 bodů
 3. LARPÍCI 5 bodů
 4. VUT BRNO „B“ 4 body
 5. METEOR 3 body
 6. Š. LIPNICE 2 body
 7. VETERAN GREEN 1 bod

 V Brně dne 6.11. 2019