Akademické mistrovství ČR 2019 – Gladiator race

Hradec Králové hostil o víkendu dvě velkolepé sportovní akce.

Domovské město organizace Sportvisio – Hradec Králové – zažilo v uplynulém slunečném víkendu dvě sportovní akce, které přilákaly více jak 2000 sportujících.

V sobotu 30.3. se od parkoviště od Lesního hřbitova uskutečnil již sedmý ročník závodu Křížová desítka, nad kterým převzala záštitu rada města HK. Nenáročný profil trati a atypicky navržená trasa do kříže, to jsou hlavní charakteristiky tohoto závodu. Sešlo se zde 501 dospělých a 105 dětských běžců. Krom dětských závodů byly připraveny dvě trasy 5 a 10 km. V hlavním závodě na 10 km byl nejrychlejším mužem Vojtěch Šulc z A.C. Tepo Kladno, který si s tratí poradil za 31 minut a 30 vteřin. Překonal tak rekord trati, který doposud držel Luboš Geisl. V kategorii žen byla nejrychlejší Daniela Havránková z Kerteam s časem 37 minut a 12 vteřin.

Hned druhý den v neděli 31.zažil Hradec Králové nájezd “gladiátorů”. Překážkový extrémní závod v odlehčené verzi “RUN” přilákal více než 1400 závodníků z toho cca 500 dětí! Díky úzké spolupráci s UHK, našel své útočiště závod GLADIATOR RACE / RUN Hradec Králové přímo v kampusu Univerzity Hradec Králové. Příjemná trasa kolem řeky, do které se závodníci podívali i během plnění jedné z překážek na paddleboardu, i hezké počasí vylákalo i spoustu diváků, kteří podél trati i v centru závodu mohutně povzbuzovali.

Součástí závodu bylo i Akademické mistrovství České republiky v překážkovém běhu GLADIATOR RACE, které se konalo pod záštitou rektora prof. Ing. Kamila Kuči, Ph.D., a ve spolupráci s ČAUS a Ministerstvem školství, kultury a sportu. Do závodu se vydalo 89 studentů a nejrychlejší z nich byli Jana Coufalová (VOŠ Prigo) a Ondřej Petiška (TU Liberec). Ocenění a poháry předal nejlepším závodníkům děkan Přírodovědecké fakulty, doc. Jan Kříž.

Ze závodníků v kategorii “muži” byl potom nejrychlejší Roman Šinkovský z #GLADIATORRACETEAM a v ženách dominovala Jana Coufalová z OCRA CZ TEAM, která běžela ten den již druhý závod.

Sport Hradci svědčí a uplynulý víkend je toho důkazem!