Víkendový dvojzávod ŠKODA Pražského MTB poháru a AM ČR v MTB XCO 2021 v Motole!

 

Víkend 17. a 18. července je v kalendáři řady bikerů vyčleněný pro dvojzávod ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole a Akademického mistrovství ČR 2021.

Z pohledu ŠKODA Pražského MTB poháru půjde o další důležité body do celkového pořadí soutěže jejíž vítězové získají originální pohár s pražskou dlažební kostkou.

Závod má dvě výjimečnosti, které ho staví do zajímavé role…

V neděli 18. července bude součástí podniku Akademické Mistrovství České republiky a pražský Motol tedy přivítá kompletní akademickou špičku v boji o mistrovské dresy. Řada akademiků je členy „A“ týmu Reprezentace MTB a startovní pole bude plné zvučných jmen, jen namátkou: Tereza Tvarůžková a Sásková, Sam Jirouš, Míra Skála a další vynikající bikeři.

Druhou zajímavostí je trať v Motole, která bude mít v rámci ŠKODA Pražského MTB poháru svou veřejnou i závodní premiéru. Trať vzniká ve spolupráci s příslušnými odbory Magistrátu Hlavního Města Prahy, je ve své většině situovaná do koridoru výseku vysokého napětí vedoucího z Bílé Hory na Plzeňskou ulici a splňuje, což je pro Prahu nevídané, řadu požadavků nejenom v rámci životního prostředí, ale i majetkové a sousedské náležitosti. Plusem je odlehlost lokality od bytové zástavby, minimální pohyb chodců a zákaz vjezdu vozidel. Vizí budoucnosti a snem organizátorů Pražského MTB poháru je propojení trailů závodní tratě s volnočasovým areálem Ladronka, se kterým koridor vysokého napětí přímo sousedí a využití pro volnočasové ježdění dětí a široké bikové komunity.

Propozice AM ČR v cyklistice 2021: ZDE
Přihlášky neděle 18.7. – Akademické MČR: ZDE

Propozice pro 4. a 5. závod ŠKODA Pražský MTB pohár v MOTOLE: ZDE
Rozpis závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021: ZDE
Trasa hlavního okruhu: ZDE
Celkové pořadí po 3. kolech ZDE

Zdroj: prahamtb.cz/?p=6107