Dnes bude v Gwangju více jak polovina české výpravy, zbytek přijede během nejbližších několika dní. Do univerziádní vesnice dorazilo vedení, fotbalistky, basketbalistky a volejbalisté. Během dneška přijedou také plavci, judisté a sportovní střelci.

Akreditační proces probíhá bez problémů, pro sportovce jsou připraveny klíče k ubytování a dočasné jednodenní karty, které jsou vždy následující den po kontrole dokladů vyměněny za stálé akreditační karty. Sportovci se tak hned po příjezdu mohou ubytovat a aklimatizovat, akreditační proces je potom realizován bez nutnosti jejich přítomnosti v akreditačním centru.

Zítra, 2. července, proběhne v 18 hodin místního času slavnostní uvítání české delegace a vztyčování české vlajky. V pátek 3. července pak naváže zahajovací ceremoniál, kterého se zúčastní všechny výpravy, za ČR by mělo být přítomno přes 150 reprezentantů. Celkem se univerziády zúčastní na 13.000 účastníků z téměř 150 zemí, což je zatím historicky nejvyšší účast.

Fotbalistky a volejbalisté již zítra absolvují první zápasy. Fotbalistky se utkají s domácím týmem Koreji v 11h a volejbalisté se Spojenými státy ve 13 hodin místního času.

Letošní univerziáda v Koreji je označována jako Eco & Economic, Peace & Development, IT & Communication, and Culture & Education. Eco & Economic (Ekologie a Hospodárnost), protože byly minimalizovány náklady na výstavbu sportovišť využitím stávajících zařízení. Univerziádní vesnice je rezidenční oblast, která byla zrekonstruována a po ukončení univerziády bude všech 2.445 bytů opět využíváno soukromými majiteli bytů. Peace & Development (Mír a Rozvoj) díky podpisu memoranda mezi městem Gwangju a NATO o udržování míru a rozvojovým programům, které Gwangju realizuje. IT & Communication (Informační technologie a Komunikace) mimo jiné proto, že vesnice je poprvé v historii kompletně pokryta wifi. Culture & Education (Kultura a Vzdělání) neboť celou univerziádu provází kulturní festival s nejrůznějšími akcemi a výstavami.

Organizační výbor do detailu podniká slíbená opatření týkající se prevence před MERS. Termoscannery, které monitorují teplotu všech lidí procházejících přes tuto kontrolu, jsou instalovány na letišti, hlavních vlakových a autobusových nádražích i na mnoha místech v univerziádní vesnici. Varování jsou brána se vší vážností, i přesto, že se v Gwangju zatím neobjevil ani jediný případ podezření nebo potvrzení nákazy MERS.