V Motole se bojovalo o pohárové body i tituly Akademických Mistrů ČR

 

21. července 2021 | Zdroj: www.cyklonovinky.cz

Víkendový dvojzávod ŠKODA Pražského MTB poháru ovládl český reprezentant Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli). Akademickými Mistry České republiky pro rok 2021 jsou Zuzana Šafářová (Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích/Rouvy Specialized) a Tomáš Ševců (Univerzita Hradec Králové/AMENITY Extrem Sport Team).

Nová biková trať v pražském Motole má za sebou první ostrý závodní test v podobě víkendového dvojzávodu ŠKODA Pražského MTB poháru, jehož součástí bylo i Akademické Mistrovství České republiky.

Víkendovému dvojzávodu v hlavní kategorii mužů kraloval zkušený český reprezentant a dvojnásobný olympionik Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli), který ale svedl zajímavé souboje s mladíky, Josefem Jelínkem (Cyklostar Trek Pirelli) a Janem Zatloukalem z pořádajícího klubu NUTREND Specialized Racing, který i v Motole pokračoval ve své letošní nevídané sérii defektů a přišel tak o lepší umístění.

Sobotní závod žen byl vítězným a zároveň i posledním olympijským testem pro Jitku Čábelickou (GAPP Systém Kolofix MTB Racing Team) před pondělním odletem do Tokia.
Akademickými Mistry České republiky se v Motole stali Zuzana Šafářová reprezentující Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích a překvapivě, ale zaslouženě – Tomáš Ševců z Univerzity Hradec Králové.
Závodu juniorů v obou dnech dominoval v pozici české jedničky Filip Konečný (NUTREND Specialized Racing).

Nový okruh i lokalita se bikerům zjevně líbí. Ohlasy jsou pozitivní a nesou se v jednotném duchu: zábavné, hravé a náročné. Trať v Motole čeká v průběhu podzimu a zimy další série úprav a prací. To ale neznamená, že bude pro bikování cyklistické komunity uzavřená. I motolský okruh bude celoročně přístupný a udržovaný, podobně jako další závodiště, kde se jezdí ŠKODA Pražský MTB pohár.

Výsledky: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1084
Více informací ZDE: www.prahamtb.cz

Foto: Barbora Klap, zdroj: TZ SKC Praha

Další fotografie: caus.cz/galerie-am-cr-v-mtb-2021

Medailové pozice

Muži:

Pořadí Jméno Škola
1. Tomáš Ševců UHK
2. Jaromír Skála VŠE
3. Matouš Kozák ČVUT

Ženy:

Pořadí Jméno Škola
1. Zuzana Šafářová JČU v ČB
2. Veronika Kubínová ZČU Plzeň
3. Denisa Knapková UPOL

Kompletní výsledky ke stažení: