Univerzitní volejbalové derby vyprodalo halu. Týmy MUNI vyhrály

Univerzitní volejbalové derby vyprodalo halu. Týmy MUNI vyhrály

 

| MUNI.cz | www.em.muni.cz/sport

Volejbalové týmy žen a mužů Masarykovy univerzity se v úterý večer utkaly v brněnském derby Univerzitní ligy s celky z VUT. Do vyprodané haly přišel podpořit své studenty i rektor MU Martin Bareš.

V Univerzitní volejbalové lize jde hráčkám a hráčům MUNI o postup do finálového turnaje. Očekávalo se proto nasazení a boj o každý míč.

Jako první do volejbalového večera vstoupily ženy, které v této sezóně obhajují loňskou stříbrnou medaili. Od počátku byla vidět jasná převaha hráček z Masarykovy univerzity, volejbalistkám z Vysokého učení technického v Brně se během utkání dařilo pouze skóre dotahovat na rozdíl nižších jednotek bodů. Zápas skončil výhrou hráček z MUNI, a to díky dvěma vyhraným setům (25:13; 25:17).

Ve druhém zápase večera se v hale představily mužské volejbalové týmy MUNI a VUT. Očekával se vyrovnaný a divácky atraktivní souboj, který podpořil ještě před zahájením rektor MU Martin Bareš. Výsledek prvního setu 25:21 dával tušit, že VUT bude bojovat. Druhý set ve svém úvodu dokonce VUT ovládlo, ale pak se ukázala větší hráčská zkušenost a převaha týmu MUNI. Na jeho konci na tabuli svítil výsledek 25:17. Tým mužů MUNI vyhrál na sety také 2:0.

Podle trenéra týmů Masarykovy univerzity Jiřího Petrů se na výsledku mohlo podílet i zranění hráče VUT na začátku utkání. „Čekal jsem to těžší. Myslím ale, že utkání mělo velkou kvalitu,“ okomentoval výkon svých svěřenců Petrů. Podobně zápas hodnotil i kapitán týmu Masarykovy univerzity Vojtěch Fitz. „Podle soupisek jsme tušili, že máme silnější tým, ale myslím, že to byl velmi vyrovnaný zápas,“ řekl po zápase Fitz.

Díky volejbalovému večeru se podařilo organizátorům naplnit kapacitu Haly míčových sportů v bohunickém kampusu a udělat tak z univerzitního duelu divácky atraktivní podívanou. „Jsem nadšený, když se dívám na plnou tribunu. Podařilo se nám splnit ten primární cíl a vítězství obou našich družstev je jen třešnička na dortu,“ okomentoval večer trenér Petrů.

Pro mnohé hráče a hráčky byl zápas před zcela vyprodanou halou také vůbec první zkušeností. „Byla jsem hodně nervózní, nebudu lhát. Je to určitě skvělá životní zkušenost,“ popsala zápas kapitánka ženského týmu MUNI Adéla Švomová.

MUNI x VUT – ženy 2:0 (25:13; 25:17)

MUNI x VUT – muži 2:0 (25:21; 25:18)