Univerzitní osmy 2020 se pojedou v září

 

10. ročník Univerzitních osem 2020 se pojede 18. září namísto původního červnového termínu. Organizátor reagoval na vývoj situace kolem šíření koronaviru a nařízení vlády. 

Rádi bychom vás informovali o změně termínu závodu Univerzitní osmy. Tradiční mezinárodní univerzitní souboj osmiveslic na Vltavě. Vzhledem k současné situaci se organizátor po důkladném zvážení rozhodl neuskutečnit plánovaný červnový termín a akci posunout na podzim a to na 18. září 2020. 

Více informací najdete na: www.osmy.cz

 

10. Univerzitní osmy letos zastíní i tradiční souboj The Boat Race

 

Nejslavnější veslařský závod univerzitních posádek, tzv. The Boat Race, se letos na londýnské řece Temži neuskutečnil z důvodu koronavirové pandemie. Českou podobu závodu Univerzitních osem naštěstí karanténní opatření jen odloží na 18. září 2020. Jubilejní desátý ročník má tak jedinečnou možnost přilákat pozornost univerzitního veslování z celého světa vč. Britských ostrovů.

Pražský závod se zázemím i cílem na náplavce Rašínova nábřeží má sice tradici o více než 180 let kratší, přesto bude v letošním veslařském kalendáři hodně vysoko. Navíc oproti své anglické obdobě nabízí mnohem širší startovní pole. Tradičně se dá očekávat účast dvou desítek českých univerzit a vysokých škol. V Londýně do cíle dojíždí jen dvě posádky, Cambridge a Oxford. Mezi nimi je skóre 84:80 pro prvně jmenovanou.

V Praze jsou zatím suverénní studenti ČVUT se sedmi vítězstvími z devíti závodů. Mezi studentkami naposledy kralovala Karlova univerzita. Jak tomu bude v roce 2020, kdy se pojede pro Univerzitní osmy netypicky před začátkem zimního semestru, 18. září?

Podzimní termín však nebude pro české studenty úplnou novinkou, již v roce 2013 se Osmy kvůli rozsáhlým povodním musely přesunout právě na září. Přijďte zafandit svým spolužákům v barvách vaší školy, vstup na náplavku Rašínova nábřeží je již tradičně zdarma a na závěr pátečního programu se můžete těšit na koncert vč. afterparty.

Kdy: 18. září 2020 / Kde: náplavka Rašínova nábřeží / Více: www.osmy.cz