Univerzitní ligy ve futsalu a fotbalu jsme připraveni spustit, jakmile povolí amatérský sport

Univerzitní ligy ve futsalu a fotbalu jsme připraveni spustit, jakmile povolí amatérský sport

 

17. března 2021 | ČAUS | Štenclová, Němec

Přípravy finišují, ladí se poslední detaily. Jakmile se studenti vrátí z distanční výuky na své univerzity a vládní nařízení povolí amatérské kolektivní sporty, jsme připraveni spustit zápasy Univerzitních lig fotbalu a futsalu.

Toto období je pro většinu lidí velice těžké. Pro sport a sportovce obzvlášť. Nicméně i v lockdownu a uzavřených okresech lze pomýšlet a vyhlížet na lepší časy. Díky velmi aktivním organizátorům, kterým patří velké díky, jsou pro studenty, kteří mají chuť pravidelně sportovat reprezentovat své univerzity v kolektivních sportech, připraveny nové univerzitní ligy.

Od začátku roku 2021 probíhaly všechny schůzky ohledně organizačního zajištění a finálních příprav Univerzitní fotbalové ligy a futsalové ligy online. Na začátku března se uskutečnila velká online schůzka všech zainteresovaných lidí, a vše je připraveno ke spuštění. Organizátoři se nemohou dočkat, až se vše rozběhne a budou moci sledovat skvělé výkony studentů.

Online schůzky se zúčastnili za FAČR Otakar Mestek, Jiří Kotrba, Michal Blažej, zástupce fotbalové marketingové agentury STES pan Radek Sobotka, zástupci ČAUS – předsedkyně Ivana Ertlová, Jiří Nykodým, Ladislav Vladyka, Michal Němec a organizátoři lig Pavel Korbelář, Jan Kresta, Jaroslav Kovařík a Michal Krásný.

„Jsme jako futsalová komise ČAUS a zároveň jako akademici nesmírně rádi, že se tato soutěž připravuje. Myslíme, že celému akademickému sportu se i tímto počinem blýská na lepší časy a už se těšíme až budeme moci soutěž spustit. Naše soutěž se těší velkému zájmu vysokých škol, kdy máme připraveno 19 mužských týmů z celé ČR. V rámci podpory fair play jsme pro účastníky přichystali i oceňování pomocí zelené karty, která je symbolem fair play v několika zahraničních, zejména mládežnických, futsalových soutěží.“ uvedl Jan Kresta, předseda komise futsalu ČAUS a vedoucí Univerzitní futsalové ligy.

Česká asociace univerzitního sportu nechala pro jednotlivé univerzitní ligy navrhnout a vytvořit unikátní dresy. Studenti se tak mohou těšit na dresy speciálně navržené pro tyto ligy.

„Jsme rádi, že se nám podařila navázat spolupráce také se  Svazem futsalu ČR a Fotbalovou asociací České republiky, kteří velmi intenzivně projekt podporují,“ řekl vedoucí Univerzitní futsalové ligy Jan Kresta. “Zejména díky pánům Mestekovi a Blažejovi,“ dodal.

Univerzitní ligy jsou novým projektem České asociace univerzitního sportu. Do projektu jsou kromě fotbalu a futsalu zařazeny ještě další čtyři kolektivní sporty – basketbal, florbal, lední hokej a volejbal.