UK potřetí v řadě mistrem Evropské univerzitní hokejové ligy!

(Martin Gremlica)

Hned v pátek 15.4.2016 v 10:00, tedy 12 hodin po druhém finálovém klání, se mělo rozhodnout o vítězi třetího ročníku EUHL. Šlo tedy o všechno! “UKáčko” tento boj zvládlo fantasticky. Po celý zápas vedlo a bylo v tomto utkání lepším týmem. Po dvou třetinách byl ještě výsledek otevřený 4:2 pro UK, ale poslední třetina byla v režii domácích šampiónů. Vyhráli ji 3:0 a po závěrečné siréně se mohli radovat ze „Zlatého hattricku.“ Jako vítěz Evropské univerzitní ligy dostal tým UK pozvánku na Moskevské univerzitní hry 2016, které proběhnou ve dnech 7. – 11. 9. 2016

UK Praha – Paneuropa Kings Bratislava

7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Góly a asistence: 4. Alexa (Gremlica), 8. Bícha, 28.Veber (Hložek), 29. Bícha (Herr, Hučko), 43. Rovný(Hučko), 59. Kasala, 59. Bícha TS – 6. Zvara(Jankovský), 28. Fabo (Tarabík)

Vyloučení: 7:8, navíc Slánský (UKP) 20 minut bitka, Zvara (PAN) 10 minut nesportovní chování, Takáč(PAN) 10 minut nesportovní chování, Takáč (PAN) 20 minut bitka

Přesilové hry: 1:0, Oslabení: 0:0, Počet střel: 37:32

UK Praha: Oliva (Vokatý) – Švaříček, Baláž, Herr, Krátký, Slánský J., Bartoš, Vošahlík – Hučko, Bícha, Rovný, Slánský, Kasala, Gremlica, Alexa, Hložek, Veber, Hybner, Vyšín, Valder

Paneuropa Kings Bratislava: Porubský (Orlík) – Kabát, Kopecký, Pečimut, Tarabík, Ketner, Šotek – Jankovský, Holeša, Hronec, Takáč, Fabo, Hubek, Hanták, Barták, Barilla, Zvara, Szabó, Podgorski, Krahulec, Jonášek

Komentář

V 10:00 vypukla rozhodující bitva o titul. Zkušené “UKáčko” přesně vědělo, co na soupeře z Bratislavy hrát a do utkání vstoupilo lépe. Už ve 4. minutě vybojoval puk Gremlica, předložil jej Alexovi, který si v takových situacích ví rady – 1:0 pro UK. Domácí byli lepší a snažili se vedení navýšit. Přišel ale šok. Hostující Zvara dokázal vyrovnat. Rozjeté “UKáčko” ale nehodlalo ztratit vedení jako včera. V přesilové hře kanonýr Bícha nic nevymýšlel a ze strany způsobem jemu typickým prostřelil ostrou střelou Porubského. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhé třetiny vstoupili lépe opět domácí, kteří si vytvářeli spoustu šancí. Porubský v bráně Kings svůj tým držel. Ve 28. – 29. minutě přišla gólová smršť. Nejdříve krásnou střelou pod břevno zvýšil vedení UK Veber. O 30s později vrátil zpět do hry Kings Fabo. To bylo gólově ze strany hostů v tomto utkání vše. O dalších 40s později udeřilo opět UKáčko. Mikuláš Bícha unikl obraně Kings a i přes několik faulů dokázal vytáhnout svůj klenot – backhendový blafák mezi nohy a UK vedlo 4:2.

Do třetí třetiny šli hosté odhodlaní nechat na ledě všechno a minimálně srovnat stav utkání. Domácí byli ale proti. Poctivou hrou založenou na dobré obraně nepouštěli Kings do většího tlaku a z rychlých protiútoků ohrožovali Porubského v bráně Kings. Jeden takový protiútok využil Lukáš Rovný. Kapitán Hučko krásně potáhl puk, navázal na sebe 3 hráče, předložil puk právě Rovnému, který už neměl problém dorazit puk do prázdné brány. To už pro domácí vypadalo nadějně. Kings se snažili, ale obrana domácích v čele s vynikajícím Olivou pracovala spolehlivě. V 53. minutě začaly pracovat nervy. Ze strkanice před Porubského bránou se stala regulérní bitka Bartoše, Slánského, Takáče a Tarabíka. Slánský za UK

a Takáč za Kings museli za vzájemnou potyčku do sprch. Hostům se krátil čas, a tak to zkusili bez brankáře. To využil Kasala, který poslal puk přes celé hřiště do prázdné brány. To už všem na zimním stadionu Hvězda bylo jasné, kdo bude vítězem EUHL pro sezónu 2015/2016. Gólově to však ještě nebylo všechno. Nezastavitelný Bícha byl při svém úniku faulován a bylo nařízeno trestné střílení. To krásným forhendovým blafákem Bícha využil a na led se sypaly čepice. Další hattrick na kontě tohoto forvarda. Poslední vteřiny se už jenom dohrály a po závěrečné siréně mohla vypuknout radost domácího “UKáčka”, které tak získalo potřetí v řadě Sekeráš Trophy pro vítěze EUHL!