UFuL: Týden gólových nadílek

24. dubna 2022 | UFuL | futsal.fotbal.cz

V druhém hracím dubnovém týdnu se odehrály zajímavé zápasy. Jako první se proti sobě představily pražské školy ČZU a VŠE. Tento souboj ovládla jednoznačně VŠE. V dalších dvou zápasech nadělovala Hradecká univerzita svým soupeřům pořádné příděly. Nejdříve si v Hradci poradila v derby s UK HK. Utkání se odehrávalo ve fantastické atmosféře díky fanouškům obou týmů. Hned další den se UHK vypravila do Brna změřit síly s futsalisty MENDELU. A opět si velmi vydatně zastříleli.

ČZU – VŠE

Futsalisté ČZU ve druhém zápase univerzitní ligy nenavázali na úvodní vystoupení proti ČVUT a s týmem z VŠE prohráli vysoko 0:5. Soupeř se dostal do vedení už po necelých osmi minutách hry a tenký náskok postupně navýšil až na pětigólový rozdíl. Hráči ČZU naopak nedokázali žádnou ze svých šancí proměnit a po nepovedeném představení skončili bez bodů.

ČZU si vypracovala první velkou šanci už ve 3. minutě, kdy se před hostující brankou objevil ve výborné pozici Panák, gólman VŠE však proti jeho střele zblízka i následným dorážkám skvěle zakročil. Na druhé straně se vzápětí zjevili ve slušné příležitosti hosté, jejich pokus ale skončil těsně vedle levé tyče.

O chvíli později se vyznamenal domácí brankář Chalupa, jenž skvěle vyškrábl střelu soupeře z pravého horního růžku. Poté si poradil i s prudkou dělovkou z pravé strany, v 8. minutě už ale kapituloval. Hosté si vytvořili před svatyní ČZU velký tlak, který přetavili v úvodní trefu. Tu zařídil Ismar Begič.

Dvě minuty nato mohli futsalisté ČZU srovnat. Puchoň přiklepl balon doleva Chukhanovi, a ten vypálil. Gólman hostů však byl připravený a ránu zneškodnil. V závěru prvního poločasu ČZU čelila náporu protivníka. Naděje na dobrý výsledek ale držel nad vodou brankář Chalupa. Ten vyrazil přízemní dělovku ze 16. minuty a zlikvidoval i další ofenzivní pokusy protivníka. Na ránu z druhé vlny od Martina Blažka ve 20. minutě už ale nestačil a ČZU inkasovala podruhé.

Necelé čtyři minuty před koncem prvního dějství VŠE mohla ještě navýšit vedení, tvrdý projektil z ostrého úhlu ale orazítkoval jen vzdálenější tyčku. Chalupa si navíc připsal ještě další dva důležité zákroky.

Krátce po startu druhé půle se VŠE prosadila potřetí. Po pěkné akci zvýraznil vedení na 3:0 Ondřej Žežulka. Ve zbytku druhé pětadvacetiminutovky se domácí sice snažili ohrozit branku VŠE, v útočném snažení se jim ale příliš nedařilo. Před brankou soupeře sice několikrát zahrozili, ani jednu z akcí však nedokázali přetavit v kýžený gól. Naopak mohli děkovat brankáři Chalupovi, který svůj tým opět hned několikrát podržel.

Na poslední minuty došlo mezi třemi tyčemi ke změně a do domácí branky se postavil Eduard Makuev. Mezi třemi tyčemi se ale příliš dlouho neohřál a už musel čelit náporu. Nejprve ho zachránil spoluhráč, jenž vykopl balon z brankové čáry, poté se ale k míči dostal Petr Hochman a dopravil ho za jeho záda. Ve 44. minutě navíc hosté zakulatili výsledek, když se do střelecké listiny zapsal ještě Edis Sahini. ČZU tak ve svém druhém zápase univerzitní ligy prohrála 0:5.

Ohlasy po utkání:

Člen realizačního týmu ČZU Martin Řezáč:

„Myslím si, že první poločas jsme neodehráli úplně špatně. Byly tam dvě chyby, ale určitě i nějaké šance. Kluci se soustředili na to, co jsme trénovali. Ve druhém poločase jsme ale s postupem času museli začít šlapat do výsledku, takže se chyby začaly množit a bylo to čím dál tím horší. Máme si co říct, ale je to pro nás ponaučení do dalších zápasů a věřím, že to bude lepší.“

Vedoucí týmu VŠE Martin Kučera:

„Tentokrát se nám podařilo proměnit většinu šancí, což si myslím, že rozhodlo utkání. Na rozdíl od předchozího zápasu, kde jsme se trošku trápili v koncovce. V momentě, kdy jsme vedli 3:0, jsme ukázali klid a začali na hřišti dominovat. Zápas jsme už nějakým způsobem dohráli do výsledku, který nás, dá se říct, asi uspokojil. Takovou třešničkou na dortu je nula vzadu pro našeho gólmana.“

ČZU – VŠE 0:5 (0:2)

Branky: nikdo – 8. Begič (Sahini), 20. Blažek (Sahini), 29. Žežulka O. (Vymetal), 43. Hochman (Žežulka J.), 44. Sahini (Žežulka O.) Rozhodčí: Laštovička-Dragoun
ČZU: Chalupa (K) (Makuev) – Heidenreich, Vocl, Chukhan, Panák, Lebduška, Rehák, Puchoň, Chylík, Chleborád, Čáp, Novák, Pasma
VŠE: Žežulka J. – Sahini, Valášek (K), Veselovský, Hochman, Blažek, Žežulka O., Begič, Vymetal

UK HK – UHK

Derby o hradec vyznělo lépe pro UHK. Ochozy praskaly ve švech, pivo teklo opět proudem…

Začátek poločasu byl velmi nervózní, aby ne, vždyť v hledišti byla opět zhruba stovka domácích příznivců, na druhé straně několik desítek fanoušků UHK. První gól vstřelili hosté. Borci z UK HK ale hned vyrovnali. Následovala pětiminutovka, kdy hráči UHK vsítili 3 góly a získali převahu na svoji stranu. Do poločasu stihli hráči hradecké Karlovky kontrovat jedním gólem, nicméně skóre 2:7 pro ně vůbec nevypadalo hezky.

Druhý poločas začal už v pomalejším tempu, hosté drželi míč na svých kopačkách, UK HK zahrozili z pár protiútoků, gól z toho však nedokázali vytěžit. Fanoušci obou týmů se překřikovali, atmosféra byla fantastická. Zápas se dohrával v klidu za rozhodnutého stavu, UHK přidalo tři góly, UK HK pouze jeden. Celkový výsledek byl tedy 3:10 a derby tedy znovu vyznělo lépe pro UHK.

UK HK: „Nevadí, furt jsme ve hře a příští čtvrtek jedeme pro výhru do Brna. Svůj klenot, kterým jsou naši hooligans si povezeme s sebou, takže se hráči UNOBu mají na co těšit! Po zápase následovala klasická afterparty v restauraci Slávka. Rundy panáků a pivo zvedlo náladu všech, takto jsme v poklidu zakončili poslední domácí utkání. Ještě bychom chtěli poděkovat našim sponzorům za skvěle ceny do poločasové soutěže“.

Hráč UK HK Jiří Šefčík:

„Atmosféra byla jako vždy skvělá. Myslím, že máme nejlepší fanoušky široko daleko. Určitě jsme mohli hrát lépe, ale myslím, že to byl pěkný futsal. Obě strany se snažili hrát kombinačně, žádný nakopávání. Ale hosté byli bohužel lepší. Pár rychlých gólů a konec…“

Gólman UHK Jan Lehký:

„Zhodnotil bych to jako minulý rok, nejdříve bych chtěl poděkovat všem lidem, co přišli, protože to bylo něco fantastického. Co se týče zápasu, tak si myslím, že pro nás zasloužená výhra. Oba týmy před novým ročníkem obměnili kádr, ale užili jsme si to všichni, po konci zápasu podali ruce, takže moc děkujeme“.

UK HK – UHK 3:10 (2:7)

Branky: 7. Rataj O., 17. Šefčík Jiří, 30. Rataj J. – 2. Svoboda, 10. Nosek P., 14. Ansorge, 15. Lehký, 20. Vítek, 23. Lehký, 24. Vítek, 27. Ansorge, 35. Ptáček, 42. Šindelář Rozhodčí: Kolbaba-Soukupová
UK HK: Klíma (Rott) – Kučírek, Hulinský, Šefčík, Hampl, Tobiáš, Král, Müllerová, Rataj O., Rataj J.
UHK: Lehký (K) – Nosek P., Šindelář, Ansorge, Ptáček, Svoboda, Hanuš, Studýnka, Vítek, Hásek, Nosek J.

MENDELU – UHK

Druhý zápas ve dvou dnech absolvovali futsalisté UHK. Po výhře v hradeckém derby si vedli znamenitě i v Brně. Hráče Mendelu vypráskali v konečném výsledku 3:12.

Hosté rozhodli utkání již v prvním poločase, kdy jim famózní rychlý nástup zařídil vedení 0:5 po 16. minutách. Domácí vůbec nestačili zachytávat kombinace hostů a ve 20. minutě jen korigovali stav na 1:5 po ojedinělé akci.

Druhý poločas měl velmi podobný průběh. Hradečtí přidávali další branky a ke konci domácí futsalisté jen kosmeticky dvěma góly upravovali výsledek.

UHK jsou tedy zatím stoprocentní a těmito dvěma výhrami se výrazně přiblížili k postupu.

MENDELU – UHK 3:12 (1:6)

Branky: 20. Pavlík O., 43. Pavlík O., 47. Koiš – 1. Ansorge, 4. Ansorge, 12. Nosek P., 13. Hájek, 16. Nosek P., 21. Svoboda, 32. Hájek, 34. Svoboda, 36. Kadlec, 37. Nosek P., 44. Hájek, 48. Ansorge Žlutá karta: Šup Rozhodčí: Čep-Jurča
Mendelu: Weiss – Kochan, Hojsák, Panteleev, Čermák, Fleischmann, Koiš, Pich, Pavlík, Šup, Najnar
UHK: Lehký (K) – Nosek, Šindelář, Ansorge, Svoboda, Hanuš, Vítek, Hájek, Pavliš, Kadlec