UFoL: Vítězem 2. ročníku Univerzitní fotbalové ligy se stal tým Masarykovy univerzity

Fotbalisté Masarykovy univerzity postoupili až do finále, kde se utkali s úřadujícími mistry z rok 2021 – Univerzitou Karlovou. Finálový souboj byl vyrovnaný do poslední chvíle. I přes nepříznivé počasí padlo neuvěřitelné množství branek. Rozhodující gól v prodloužení dala brněnská MU a porazila tým Univerzity Karlovy 6:5. V boji o bronz se střetla UPOL s VŠE. Medaile po parádním zápase nakonec skončily na krku olomouckých hráčů.

Medaile předávala za organizátora UFoL předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová.

Výsledky:

1. Masarykova univerzita
  2. Univerzita Karlova
  3. Univerzita Palackého v Olomouci
  4. Vysoká škola ekonomická v Praze

Hodnocení trenérů jednotlivých týmů

Trenér MUNI: “I pouhé vzpomínky na finálové utkání ve mně budí množství emocí. Myslím, že to utkání mělo vše – intenzitu, kvalitu, zápletky, emoce, prodloužení, branky, karty… Pro nás potom se šťastným koncem. Hodně jsme se na utkání těšili, důkladně připravili, a všem v týmu hodně záleželo na tom, abychom dlouhou sezónu dotáhli do zlatého konce. Musím před svými kluky i před hráči soupeře smeknout, protože utkání bylo velmi intenzivní fyzicky i psychicky, každý tým měl chvílemi navrch. V první půli jsme byli takticky poměrně nekompaktní. Navíc jsme rychle inkasovali. Do poločasu jsme naštěstí stihli zareagovat a strhnout vedení na naši stranu. V druhé půlce jsme sice branky přidali, avšak příliš jsme spoléhali na náskok a vyčkávali na závěrečný hvizd, soupeř pak zaslouženě srovnal a poslal utkání do prodloužení, které jsme naštěstí díky vysoké koncentraci zvládli a dotáhli do úspěšného konce. Jménem celého týmu MUNI bych chtěl poděkovat všem soupeřům i pořadatelům za skvělý zážitek.”

Trenér UK: “I přes těsnou prohru musím naše hráče pochválit za vysoce poctivý a kvalitní výkon. Na jednu stranu jsme dokázali dát 5 gólů, což je skvělé, avšak na druhou stranu jsme také 6 gólů obdrželi, což na konto naší defenzivy není moc dobré. Nic jsme nepodcenili, soupeř byl velmi kvalitní, což jsme očekávali. Za stavu 4:4 se mi zdálo, že jsme k vítěznému gólu měli do konce druhého poločasu o něco blíže. Ke konci prodloužení jsme bohužel 2x inkasovali a času na vyrovnání i přes kontaktní gól bylo již málo. I přes celkové zklamání z prohraného finále je 2. místo skvělý výkon, který odráží kvalitní práci celého týmu po celou sezonu. Výzvou do dalšího ročníku fotbalové ligy bude určitě snaha zopakovat po třetí za sebou účast ve finále, musíme se na to pořádně připravit… Kromě utkání samotného je potřeba poděkovat Pavlovi Korbelářovi – předsedovi fotbalové komise ČAUS za organizaci celého finálového turnaje. Jediným zklamáním je pro mě poměrně nízký divácký zájem o finálový večer, což si hráči vzhledem k výborným výkonům v obou utkáních určitě nezasloužili. V neposlední řadě děkuji fanouškům týmu UK, kteří přišli podpořit výkon svého týmu, byli slyšet i vidět.”

Trenér VŠE: “Celkově bych za náš tým chtěl poděkovat za organizaci celé ligy i finálového dne. Myslím, že pro naše kluky je to skvělý projekt – mohou navázat přátelské vztahy na celkem anonymní škole a zažijí pěkné momenty a zážitky při reprezentaci vysoké školy. Dnešní zápas o bronz vyhrál zaslouženě náš soupeř UPOL. V prvním poločasu se hosté prosadili třikrát, když dokázali lépe chytit začátek utkání a proměnit své šance. Poté se hra vyrovnala. Na začátku druhého poločasu se nám podařilo dvakrát snížit, ale soupeř vždy rychle navýšil skóre a tím definitivně rozhodl o vítězství. Gratuluji UPOL k bronzu a děkuji svým hráčům za reprezentaci v univerzitní lize a účast ve final four, kde jsme jako jediná univerzita, která nemá sportovní fakultu, což považuji za velký úspěch!”