UFoL: Nový ročník Univerzitní fotbalové ligy odstartoval!

UFoL: Nový ročník Univerzitní fotbalové ligy odstartoval!

 

3. března 2023 | Fotbal.cz | souteze.fotbal.cz

První březnový den startovala nová sezóna ČAUS Univerzitní fotbalové ligy. V pořadí již 3. ročník je rozdělen do čtyř skupin, ve kterých se představí celkem 17 účastníků ze všech koutů republiky. 

Fanoušci se mohou letos samozřejmě těšit na několik vypjatých městských derby, která jsou pochopitelně vítaným kořením fotbalu. Úvodní duel byl k vidění ve skupině Čechy východ, kde Univerzita Hradec Králové přivítala na domácí půdě Anglo-americkou vysokou školu.

Před samotným výkopem nepoznal ani jeden z týmů pocit, jaké je to skórovat v této soutěži. Studenti UHK v obou předchozích sezónách skončili poslední ve skupině s nulovým ziskem bodů a celkovým skóre 0:23 (1. rok – 0:6, 2. rok – 0:17). AAU je součástí ligy teprve druhým rokem, ovšem statistiky z loňského ročníku nejsou také vůbec lichotivé. Kromě 0 v kolonce získaných bodů, posledního místa ve skupině a 13 inkasovaných branek, stále čekají na první gólovou radost.

Souboj papírových outsiderů vyzněl nakonec lépe a jednoznačně ve prospěch domácích, kteří uštědřili Pražanům tvrdý debakl. Zápas dostal jasný ráz hned v úvodní minutě, kdy domácí celek poprvé skóroval, konkrétně se trefil Matyáš Málek, který o sobě nedal vědět zdaleka naposledy. Následovala krátká pasáž plná nepřesností, kterou později vystřídal hradecký brankostroj. Kromě výjimečné šance hostů, jež skončila na břevně domácího brankáře Saidla, se do zakončení dostávali pouze domácí. UHK trhala obranu hostí jednou akcí za druhou a do kabin se odcházelo za prakticky rozhodnutého stavu 10:0.

Druhé dějství začalo stejně jako to první, tedy brankou Hradce. Zbylý průběh utkání připomínal spíše házenkářské obléhání soupeřovy branky, které vyústilo v další góly v síti hostujícího celku. Při pohledu na závěrečný výsledek, by si zřejmě jen málokdo představil, že se skutečně jednalo o fotbalový zápas, neboť závěrečný hvizd nastal za stavu 18:0.

Hradeckým fotbalistům se tedy konečně podařilo protrhnout střelecký půst v Univerzitní fotbalové lize, naopak Pražané nevstoupili do nového ročníku tou správnou nohou a na první gólovou radost stále čekají.

UHK – AAU 18:0 (10:0)

Branky: 1. Málek, 11. Málek, 18. Ansorge, 27. Vítek, 31. Mayer, 34. Vítek, 35. Mayer, 37. Vítek, 38. Mayer, 42. Málek, 46. Hajník, 51. Mayer, 59. Nosek, 61. Hajník, 73. Kadlec, 75. Málek, 80. Málek, 89. Chlumecký Žluté karty: Hajník – Litvak, Mcluvery Rozhodčí: Holeš – Trejbal – Kánská