Trojnásobným vítězem AM ČR v běhu na lyžích je Pavlásek z ČVUT

Trojnásobným vítězem AM ČR v běhu na lyžích je Pavlásek z ČVUT

 

Šimon Pavlásek se stal trojnásobným Akademickým mistrem ČR v běhu na lyžích pro rok 2023! Student ČVUT zvítězil jak v individuálním závodě na 10 km klasicky, tak v závodě na 20 km s hromadným startem. Zlato získal také první den Akademického mistrovství ve štafetovém závodě spolu s Annou Votavovou a Ondřejem Zunou.

Netradičně Akademické mistrovství otevřel v pondělí 6. února štafetový závod smíšených trojic, ve kterém s velkým náskokem zvítězila štafeta ČVUT v Praze (Ondřej Zuna, Anna Votavová, Šimon Pavlásek). Stříbrné medaile vybojovali studenti ZČU v Plzni ve složení Martin Vlček, Barbora Beroušková, Martin Kočandrle. Bronzové medaile potom putovali na VŠE do Prahy zásluhou Josefa Žížaly, Elišky Svobodové a Marka Vašátka.

V úterním závodě si mezi ženami pro akademický titul dojela na trase 5 km klasicky Kateřina Svobodová z VŠCHT Praha. Druhá dojela Petra Vitáková ze ZČU v Plzni a třetí Anna Strouhalová z Masarykovy univerzity. Mezi muži v závodě na 10 km klasicky dojel za Pavláskem druhý Daniel Oskar Hozák za UJEP a třetí pak Martin Kočandrle ze ZČU v Plzni.

Ve středečním závěrečném závodě na 10 km volně s hromadným startem mezi ženami zvítězila Petra Vitáková ze ZČU Plzeň a stala se Akademickou mistryní ČR pro rok 2023. Druhá se umístila Iva Vránová z VŠE Praha a třetí Kateřina Svobodová z VŠCHT v Praze. V mužské kategorii za zlatým Pavláskem dojel stříbrný Martin Kočandrle ze ZČU Plzeň a bronzový Dominik Kašpar, student TU Liberec.

V Novém Městě na Moravě se ve Vysočina Aréně opět uskutečnilo Akademické mistrovství České republiky v běhu na lyžích. Na programu od 6. do 8. února 2023 byl štafetový závod tříčlenných smíšených týmů, individuální závody klasicky na 10 km muži a 5 km ženy a závody s hromadným startem na 20 km muži a 10 km ženy. Pořadatelem je Česká asociace univerzitního sportu ve spolupráci s Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity.


VÝSLEDKY

štafetový závod smíšených týmů

 1. ČVUT Praha (Ondřej Zuna, Anna Votavová, Šimon Pavlásek)
 2. ZČU Plzeň (Martin Vlček, Barbora Beroušková, Martin Kočandrle)
 3. VŠE Praha (Josefa Žížaly, Elišky Svobodové, Marka Vašátka)

Výsledky štafet ke stažení

5 km klasicky ženy

 1. Kateřina Svobodová (VŠCHT Praha)
 2. Petra Vitáková (ZČU Plzeň)
 3. Anna Strouhalová (MU)

10 km klasicky muži

 1. Šimon Pavlásek (ČVUT Praha)
 2. Daniel Oskar Hozák (UJEP)
 3. Martin Kočandrle (ZČU Plzeň)

Výsledky 5 a 10 km klasicky M, Ž ke stažení

10 km s hromadným startem ženy

 1. Petra Vitáková (ZČU Plzeň)
 2. Iva Vránová (VŠE Praha)
 3. Kateřina Svobodová (VŠCHT Praha)

20 km s hromadným startem muži

 1. Šimon Pavlásek (ČVUT Praha)
 2. Martn Kočandrle (ZČU Plzeň)
 3. Dominik Kašpar (TU Liberec)

Výsledky 10 a 20 km s hromadným startem M, Ž ke stažení