Světový pohár univerzit 2022 ve florbalu v Liberci byl zrušen

Světový pohár univerzit 2022 ve florbalu v Liberci byl zrušen

 

5. května 2022 | ČAUS | M. Štenclová

Historicky první ročník Světového poháru univerzit ve florbalu se měl konat v termínu 20. – 24. června 2022 v Liberci. Pořádat ho měla Česká asociace univerzitního sportu ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci a za podpory  Statutárního města Liberec a Libereckého kraje. O zrušení rozhodl organizační výbor poháru spolu s Mezinárodní federací univerzitního sportu FISU. Pořadatel byl nucen akci zrušit na základě nízkého počtu přihlášených družstev. Další vliv na toto rozhodnutí měla také stále ne příliš příznivá epidemiologická situace a momentální politická situace ve světě.

K situaci se vyjádřila předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová: “Ráda bych poděkovala organizačnímu výboru, který se téměř dva roky podílel na přípravě akce a snažil se připravit co nejlépe na přijetí studentů z celého světa a za vstřícnost a podporu Technické univerzity v Liberci.”

V rámci nového formátu soutěží FISU měl světový pohár (University World Cup, UWC) nahradit v některých sportech  akademické mistrovství světa. Jedním z nich měl být právě florbal. V letošním roce se mělo konat původně celkem osm univerzitních pohárů, konkrétně ve fotbale, florbale, squashi, házené, futsalu, silovém trojboji, rugby 7 a basketbale 3×3. Zatím se jako jediný uskutečnil Pohár v ploutvovém plavání, kde česká výprava zažila velký úspěch. Zásluhou Adély Švomové z Masarykovy univerzity putovaly do ČR hned dvě zlaté medaile.

V červenci je ještě naplánován Světový pohár univerzit v házené v Pristině, Kosovo.