Česká výprava získala na akademickém ME jedinou medaili

Evropský šampionát akademiků v Olomouci je minulostí. V neděli 25. června se rozdalo celkem 16 medailí, bohužel pořadatelská země nevybojovala žádnou. Karolína Mynářová měla poslední hrací den hned dva pokusy dostat se na stupně vítězů. Dvakrát na opačné straně stolu stála Polka Paulina Nowacká a v obou případech reprezentantku Univerzity Palackého zastavila. Nowacká nejprve po boku Sandry Wabikové porazila Mynářovou a Anetu Kučerovou ve čtvrtfinále čtyřhry, o hodinu později zastavila českou naději na zisk cenného kovu i ve dvouhře.

Následně neuspěla ve dvouhře ani Kučerová. Nejvýše nasazené Anně Blazhkové sice statečně vzdorovala, ale postup do semifinále nakonec slavila ruská stolní tenistka. Bohužel ani ve čtyřhře mužů se českým hráčům nepovedlo prolomit bránu čtvrtfinále. Michal Beneš a Ondřej Bajger těsně podlehli Piotru Chodorskému a Boguslawu Koszykovi a neobhájili rok starý triumf ze Záhřebu.

Jedinou medailí pro českou výpravu tak zůstalo stříbro z družstev mužů, které vybojovali Ondřej Bajger, Michal Beneš a Roman Rezetka reprezentující Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava.

Po nedělním programu putují z Olomouce tři tituly akademických mistrů Evropy do Polska, čtvrtý získalo Rusko. Dvouhru mužů ovládl Robert Floras, který po boku Pawla Fertikowského zvítězil i ve čtyřhře. Úspěšné mistrovství pro Polsko korunovaly vítězstvím ve čtyřhře žen Sandra Wabiková a Paulina Nowacká. Akademickou mistryní Evropy pro rok 2017 se stala přemožitelka Kučerové, Anna Blazhková z Ruska.