Startuje 3. ročník Univerzitní volejbalové ligy! Přihlášeno je rekordních 35 týmů

Startuje 3. ročník Univerzitní volejbalové ligy! Přihlášeno je rekordních 35 týmů

 

Nový ročník Univerzitní volejbalové ligy se nám pomalu blíží.  Česká asociace univerzitního sportu odstartuje již 3. ročník Univerzitní volejbalové ligy (UVL). Do sezóny UVL 2023/2024 vstoupíme s rekordním počtem přihlášených univerzitních týmů! Celkem 35 týmů z 19 univerzit (z toho 18 ženských a 17 mužských) zasáhne do bojů o postup do velkého finále. Rozhodně se můžete těšit na nabitý program!

Hraje se ve dvou kategoriích – muži, ženy. Týmy jsou územně rozděleny na část Čechy a Morava, celkem do čtyř oblastí (viz tabulka oblastí níže). Hrají se celkem 4. kola. Týmy se v oblasti utkají dvoukolově v základní dlouhodobé části I – podzimní část a dvoukolově v základní dlouhodobé části II. – jarní část. První dva týmy z oblasti postupují do nadstavbové části, tzv. na celorepublikové finále, tedy 8 nejlepších univerzit ČR mužů a žen. Celorepublikové finále se nově bude hrát na 2 hrací dny – čtvrtfinále, semifinále, utkání o 3. místo a finále UVL. Předpokládaný dvoudenní termín finálových zápasů bude v květnu 2024 v Brně.

První zápasy proběhnou v oblasti Morava SEVER, a to ve středu 18. října na půdě VŠB-TUO.

Držíme všem týmům palce a těšíme se na výkony.

UVL propozice M, Ž.pdf

Předpokládané termíny 1. kola
Morava Sever – středa 18.10. (pořadatel VŠB-TUO)
Morava Jih – v pátek 20.10. muži a 27.10. ženy (pořadatel MUNI na VUT)
Čechy Východ – pátek 20.10. (pořadatel UPCE)
Čechy Západ – pondělí 30.10. (pořadatel ZČU)


Přihlášené týmy UVL pro rok 2023/2024
Ženy (18): ČVUT, UK, VŠCHT, ZČU, UPCE, UP, MU, MENDELU, UJEP, UHK, OU, UNOB, VŠB-TUO, JU, UTB, TUL, VUT, ČZU
Muži (17): ČVUT, UK, ZČU, UPCE, UP, MU, MENDELU, UJEP, OU, UNOB, VŠB-TUO, JU, UTB, TUL, VUT, ČZU, VŠE

Oblasti pro rok 2023/2024

Projekt České asociace univerzitního sportu

Projekt univerzitních lig (UL) je systém celoročních soutěží studentů, jejímž záměrem je pravidelné sportování studentů a propojení jejich sportovní činnosti se studijními povinnostmi. Garantem nad celou soutěží je Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS), ve spolupráci s Národní sportovní agenturou (NSA), univerzitami, kluby a tělovýchovnými jednotami ČAUS a příslušnými sportovními svazy.