Spolupráce ČAUS s čínskou ambasádou na přípravě účasti českého týmu na  Světových univerzitních hrách v Chengdu

Spolupráce ČAUS s čínskou ambasádou na přípravě účasti českého týmu na  Světových univerzitních hrách v Chengdu

 

6. září 2022 | ČAUS

S očekáváním sledujeme přípravy odložených Letních světových univerzitních her 2021 (World University Games) a s přáním, aby to tentokrát, na potřetí, opravdu vyšlo! Akce by se měla uskutečnit v již oznámeném termínu od 28. července do 8. srpna 2023 v čínském Chengdu. Vzhledem k tomu, že ČAUS předpokládá vyslání poměrně početného týmu cca 130 studentů, bude čekat vedení i tým sekretariátu ČAUS velký kus práce!

Dne 5. 9. 2022 zorganizoval Chargé d’affaires* Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze p. Zhang Maoming recepci v Městské knihovně Praha u příležitosti uvedení filmu“ Ahoj mami“. V rámci této akce se uskutečnilo jeho setkání s předsedkyní ČAUS Ivanou Ertlovou a p. Jiang Yupengem, vedoucím oddělení vzdělávání, o budoucí možné spolupráci, a to nejen v oblasti účasti a zajištění českého týmu na Světových hrách 2021.

K tomuto tématu se vyjádřila předsedkyně ČAUS: „Ano, ČAUS bude určitě potřebovat podporu velvyslanectví zejména v oblasti vyřizování cestovních a vízových povinností, které pro tak velký tým budou náročné. Předběžně jsme se domluvili na jednání, které by se mělo uskutečnit počátkem příštího roku, abychom mohli s dostatečným předstihem učinit náležité kroky k zajištění naší účasti. Nyní nám zbývá jen věřit a přát si, aby tuto největší světovou univerzitní akci, na kterou se všichni těšíme, zejména zainteresovaní studenti, bylo možné zrealizovat“.


* Chargé d’affaires je diplomatická funkce vedoucího diplomatické mise v zahraničí. Česky je označovaná jako „vedoucí úřadu“. (zdroj: Wikipedia)