Skialpinisté již popáté bojovali o akademické tituly na Medvědíně

Druhou březnovou sobotu ve Špindlerově Mlýně proběhl již 5. ročník akademického mistrovství České republiky ve skialpinismu. Pořadatelé připravili náročnou trať v oblasti Medvědína. Do Bedřichova přijelo poměřit své síly 15 akademiků.

Kategorii OPEN vévodili s převahou sourozenci Bednarští z VUT Brno, výstup 400 výškových metrů a sjezd převážně ve volném terénu zvládl nejrychleji Václav Bednarský za 31:43,41, hned před svým bratrem Vojtěchem. Ženskou kategorii ovládla studentka Adámková Jana reprezentující UHK, před Mastníkovou Martinou a Paukovou Beátou, obě z TUL.

V kategorii ELITE na 20 km dlouhé trati s převýšením bezmála 2000m zvítězil David Novák, reprezentant VUT Brno v čase 1 hod 46,18. Druhé místo vybojoval Jakub Švec z TUL před třetím akademikem z VŠCHT Adamem Waňkem.

Trať byla velmi náročná, proto je nutné ocenit výkon každého zúčastněného závodníka. Pořadatelé AM ČR děkují organizátorům Memoriálu Josefa Zapletala a Českého poháru ve skialpinismu ze SAC Špindlerův Mlýn i horské službě Krkonoše za pomoc a součinnost při organizaci závodu.