Klára Kašparová skončila na světové zimní univerziádě v Krasnojarsku třetí ve skikrosu a postarala se o šestou medaili české akademické výpravy. 

 

Studentka vysokého technického učení v Brně to měla těsné. Na start druhého semifinále jí nechtěly pustit zaseknuté dveře toaletní buňky. Soupeřky na ní musely čekat a minimálně domácí Elizaveta Safonovová bude na českou lyžařku nejspíš i dlouho vzpomínat.

V poslední zatáčce totiž Kašparová zavadila o lyži ruské závodnice. Následoval pád, kterému se ale bronzová medailistka z olympijských her mládeže vyhnula a dojela si pro postupové druhé místo. Tím narušila ruskou nadvládu – ve finále startovala jako jediná cizinka. 

V poslední jízdě pak zaspala start a vyvážela se za třemi domácími závodnicemi. Do finiše ale jednu z nich přecijen dohnala. Na cílové čáře navíc předvedla hlubší předklon než Victoria Zavadovská. O tom, čí rukavice první prošla cílem, musel ještě rozhodnout fotofiniš.

Český skikros získal na Univerziádě medaili počtvrté za sebou. V Almaty 2017 a Trentinu 2013 se Jiří Čech postaral o zlato a bronz. V Granadě 2015 ovládla ženský skikros Nikol Kučerová.