Seminář 2020: Lakros - Na UK v Hradci Králové mají zájem o zařazení lakrosu do programu letních kurzů

Proběhl vzdělávací seminář ČAUS na téma lakros. Na UK v Hradci Králové mají zájem o zařazení lakrosu do programu letních kurzů.

 

Vzdělávací seminář proběhl 14. září 2020 na stadionu v Hostivaři. Akce byla přeložena z jarního termínu z důvodu pandemie koronaviru. Celkem se zúčastnilo 12 vysokoškolských učitelů z kateder TVS Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Fakulta v Hradci má zájem o pořízení lakrosových holí a zařazení tohoto sportu alespoň při letních kurzech.

Odborně vedený seminář reprezentantem v lakrosu, který je zároveň trenérem dětských kategorií v lakrosu, a i absolventem UK FTVS. Účastníci se seznámili s historií a druhy lakrosu a v praxi si vyzkoušeli bezkontaktní verzi lakrosu zvanou Intercrose (česky Interkros). Naučili se základy techniky, jak správně míč lakroskou nabrat, přihrát, chytit, a i vystřelit, a to díky několika cvičeních na rozvoj těchto dovedností. Na závěr semináře si někteří zkusili i samotnou hru. Vedoucímu semináře se líbil aktivní přístup všech zúčastněných a chválil si jejich nadšení a zápal. Fakulta v Hradci má zájem o pořízení lakrosových holí  a zařazení tohoto sportu alespoň při letních kurzech.

Seminář byl materiálně zabezpečený od Českého svazu interkrosu.

Termín: 14. září 2020, 15:00 – 17:00
Místo konání: Stadion SCUK Hostivař, Bruslařská 10, Praha 10