Rychlobruslařka Antošová má zlato z Lake Placid!

3. března 2022 | ČAUS | M. Štenclová

Úžasný vstup české rychlobruslařky do Akademického mistrovství světa v Lake Placid. Veronika Antošová zvítězila hned ve svém prvním závodě, do kterého nastoupila na tomto AMS, a na trati 3000 m vybojovala zlato!

Česká asociace univerzitního sportu vyslala rychlobruslařku Veroniku Antošovou, aby reprezentovala Českou republiku a český univerzitní sport na Akademickém mistrovství světa v Lake Placid. Jednadvacetiletá studentka Masarykovy univerzity se postavila hned první den šampionátu na trať dlouhou 3000 m a nedala soupeřkám žádnou šanci. Ve vůbec prvním závodě šampionátu si hned dojela pro cenný kov, a rovnou pro zlato!

Jako další nastoupila na start závodu na 1000 m, ze kterého si odváží krásné 6. místo.

Veronika Antošová startovala na 9 juniorských světových pohárech a dvakrát skončila v TOP 10. Je také juniorskou mistryní ČR a v 18 závodech Světového poháru pro sportovce ve věku 19-21 let zaznamenala hned 8 výsledků v nejlepší desítce.

Akademické mistrovství světa v rychlobruslení se koná v Lake Placid, USA ve dnech 2. – 5. března 2022. Po Akademickém mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu, které proběhlo koncem února v Jáchymově se jedná o druhou akci pod hlavičkou FISU, která je v tomto roce pořádána.