Rektorka UK přijala vítězný hokejový tým Univerzitní ligy spolu s předsedkyní ČAUS

Rektorka UK přijala vítězný hokejový tým Univerzitní ligy spolu s předsedkyní ČAUS

 

27. května 2022 | ČAUS 

V úterý 24. května 2022 proběhlo přijetí vítězného hokejového týmu Univerzitní ligy paní rektorkou Univerzity Karlovy, prof. MUDr. Milenou Králíčkovou, Ph.D. Setkání v Předsálí Vlasteneckého sálu historického Karolina se neslo ve velice přátelském duchu s účastí 17 zástupců týmu včetně jeho vedení. 

Paní rektorka v úvodním slovu poděkovala týmu za úspěšnou reprezentaci školy, okomentovala svoji účast na všech třech finálových utkáních, vyjádřila svoji podporu hokejovému týmu, ale i univerzitnímu sportu jako takovému, který považuje za důležitou součást vzdělání. Na závěr popřála všem zúčastněným hodně zdraví, dobré studijní výsledky a úspěšný start do nové sezóny.

Předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová byla přizvána rektorkou Univerzity Karlovy jako představitel pořádající organizace. Ertlová za vedení ČAUS poděkovala studentům a pogratulovala za výborný sportovní výkon a jejich nasazení v průběhu celé sezóny 2021/2022.

“Po zakončení této hezké akce jsem byla přijata paní rektorkou Králíčkovou na krátké jednání, kdy jsem měla příležitost informovat ji o připravovaných domácích i zahraničních akcích sportovního kalendáře ČAUS pro rok 2022,” uvedla předsedkyně ČAUS Ertlová.  Společně jsme prodiskutovaly výhledovou podporu univerzitního sportu jak ze strany České asociace univerzitního sportu, tak ze strany Univerzity Karlovy. Zejména pak otázky spolupráce s Radou sportu UK v Praze a dále možnosti podpory studentů na evropských soutěžích univerzit pořádaných EUSA,” dodala Ertlová.

Podle vyjádření místopředsedy týmu Bc. Josefa Vošahlíka i trenéra týmu Aleše Hybnera je tým připravený obhájit prvenství z letošní sezóny, i když jsou si vědomi, že to nebude jednoduché!