Úspěchy  se dostavily v poslední den atletických soutěží a postarali se o ně student české zemědělské univerzity a dálkař Radek Juška, absolvenstka Českého vysokého učení technického  běžkyně Kritina Mäki a štafeta mužů na 4 x 400 m. Nejcennější zlatou medaili vybojoval v dálce Radek Juška.  Ve svém třetím finálovém pokusu doletěl do vzdálenosti 802 cm, což mu stačilo nejen na průběžné vedení, ale jak se později ukázalo i na vítězství v celém závodu.

“Jsem za to velice rád. Myslím, že tohle je moje sezóna snů, která je teď už víceméně u konce, ale výjimečně si nepřipadám. Výjimečně si budu připadat, až dám svěťák (smích). Nemyslím, že ho dám, ale ještě je co zdokonalovat,” prohlásil po závodě český dálkař, který v kvalifikaci překonal národní rekord, jenž má nyní hodnotu 831 cm.

Po včerejším českém rekordu jsme měli vysoké očekávání do dnešního závodu. Radek třetím pokusem skočil 8.02 centrimetrů. Na druhém místě Mohammed Triki z Alžíru a na třetí pozici s výkonem 7.91 skončil Raihau Maiau z Francie. GRATULACE!!!

dm, SportovníListy.cz