Prvních sedm českých atletů se představilo na univerziádě na stadionu San Paolo. Čtyři postupili.

8. července 2019 | Universiade Napoli 2019 | Česká asociace univerzitního sportu

Prvních sedm českých atletů se představilo na stadionu San Paolo v Neapoli v podvečerních hodinách a jsou z toho čtyři postupy.

V rozbězích na 100m doběhli oba čeští sprinteři Dominik Záleský (UP Olomouc) a Zdeněk Stromšík (VŠB-TU Ostrava) v totožném čase 10,42 s. Záleský ve svém rozběhu zvítězil, Stromšík doběhl třetí. Oba postoupili do semifinálových závodů.

Mezi ženami se na trati 100m představila v druhém rozběhu Marcela Pírková (VUT v Brně), která se taktéž kvalifikovala do dalšího kola s časem 11,70 s. Martina Hofmanová, studentka VOŠ ČUS, z třetího roběhu na 400m překážek s časem 1:00,88 nepostoupila. Za svým osobním maximem zaostala téměř o 3 vteřiny. Mezi dálkaři jsme měli jediné české zastoupení a to v ženské kategorii. V prvním rozběhu na 800m Renata Vocásková (MUP) skončila pátá s časem 2:09,26 a do dalších bojů také nezasáhne.

Dálkařka Anna Křížková (ČZU) v kvalifikačním závodě skočila 6,05 m, obsadila ve skupině 8. příčku. Do finálových bojů o medaile tak nezasáhne.

Program na stadionu v Neapoli uzavíral ve večerních hodinách rozběh na 1500m, kde se představil i náš běžec Jan Friš (UK Praha). V druhém rozběhu doběhl druhý a s časem 3:48,04 si zajistil účast ve finále.