Podzimní víkend na Temelíně nabitý vrcholovou cyklistikou

14. – 15. září 2019, Temelín

Při časovce jednotlivců dominovali vysokoškoláci

Cyklistický víkend na Temelíně byl zahájen v sobotu časovkou jednotlivců. Závod byl vypsán také jako Akademické mistrovství České republiky. A nutno zdůraznit, že vysokoškoláci zde nebyli jen do počtu. Vždyť obsadili první 4 místa v absolutním pořadí. Celkovým vítězem a zároveň Akademickým mistrem ČR se stal Jiří Šorm, student 1. LF Univerzity Karlovy. Na stupních vítězů ho doplnili Jakub Bittner (FTK Univerzity Palackého v Olomouci) a Jan Hrstka (VUT FIT). V ženské kategorii vystoupila na nejvyšší stupínek Hana Doležalová. Pouze 2 setiny sekundy za ní dojela druhá zástupkyně ženského pohlaví, studentka ZSF na Jihočeské univerzitě Klára Filipová, která se zároveň stala Akademickou mistryní ČR v časovce pro rok 2019. Druhá akademička, která protla cílovou pásku byla Daniela Trčková z Univerzity Karlovy a třetí Daniela Čunderlová z FTK UP v Olomouci.

Kompletní výsledky závodu najdete zde: Velká cena Temelína 2019 – časovka

Silniční závod se rozhodoval až v hromadném dojezdu

Téměř 150 cyklistů a cyklistek se postavilo na start silničního závodu v Temelíně. Přesto že temelínská trať patří spíše mezi ty náročnější, udržela se na čele hromadného závodu početnější skupinka favoritů. Spíše než rychlé konstantní tempo mohl diváci vidět časté útoky a změny tempa. Všechny pokusy o únik však byly vždy zlikvidovány, takže po 100 kilometrech vjíždělo do cílové rovinky 13 borců, z nichž všichni mohli pomýšlet na vítězství. Nejrychleji dokázal zaspurtovat Jakub Bittner z FTK Univerzity Palackého v Olomouci, který až na cílové pásce těsně porazil stříbrného Richarda Habermanna a bronzového Adama Doležala. I v neděli zůstal dres Akademického mistra ČR v rukou absolutního vítěze závodu. Druhé místo v rámci AM ČR obsadil Daniel Mayer z SZŠaVO a třetí místo patří Jiřímu Šormovi z 1. LF Univerzity Karlovy, který startoval v obou závodech a nevedl si vůbec špatně. Mezi ženami se s kopcovitými sto kilometry nejlépe popasovala reprezentantka známá především z cyklokrosových tratí Pavla Havlíková. Jako první cyklistka v rámci AM ČR dojela studentka Jihočeské univerzity Klára Filipová, která se tak stala dvojnásobnou Akademickou mistryní ČR v silniční cyklistice pro rok 2019. Druhé místo obsadila Daniela Čunderlová z Univerzity Palackého v Olomouci a třetí akademička, která dokončila závod byla Elena Vaníčková z PřF Masarykovy Univerzity v Brně.

Kompletní výsledky závodu najdete zde: Velká cena Temelína 2019 – silniční závod

Oficiální webové stránky: kcslaviapraha.cz/velka-cena