Překvapení mezi veslaři na Českých akademických hrách 2022

 

8. července 2022 | ČAUS

Na nedávných Českých akademických hrách v Českých Budějovicích se o překvapení mezi veslaři postarala Mendelova univerzita v Brně, která ovládla kategorii ženských čtyřek. Skvělou jízdou porazila veslařky z Univerzity Karlovy, které této disciplíně kralovaly několik let.

Studentky Mendelovy univerzity ve složení Marie Doležalová, Adéla Chytrá, Rozálie Ingerlová, Barbora Kárová, Karolína Kolářová nečekaně porazily favorizovaný tým Univerzity Karlovy ve složení Nella Martincová, Zuzana Nečasová, Jana Remešová, Lucie Stoklasová, Nikola Vičíková. Třetí se umístila posádka VŠCHT, jmenovitě Karolína Amblerová, Eléonore Berthet, P.Gwozdiaková, Adéla Michálková, Zuzana Štěpánková.

Radim Hladík, Tomáš Mráz, Marek Novotný, Jan Zavadil a Tomáš Zobal, reprezentanti ČVUT, zvítězili v kategorii čtyřek mužů. Nestačila na ně loď ČZU (Adam Kulhánek, David Malák, Oleg Touš, Viktor Wallisch, Anna Žabová, Rudolf Knorr), která si z UK v Hradci Králové vypůjčila kormidelníka, ani třetí Univerzita Karlova ve složení Jaroslav Hellebrand, Jan Chládek, Petr Patočka, Přemysl Piskoř, Petr Pivko.

Mužský skif ovládl podle očekávání Jaroslav Hellebrand a získal zlato pro Univerzitu Karlovu. Stříbrný dojel Lukáš Kobera z ČZU a bronz putoval stejně jako zlato do Prahy na UK zásluhou Jana Chládka. Na skifu mezi ženami zvítězila Zuzana Štěpánková za VŠCHT, stříbro brala Alice Prokešová z Masarykovy univerzity a pro bronz si dojela Nikola Vičíková z Univerzity Karlovy.

Mezi smíšenými čtyřkami si pro titul a zlaté medaile dojela posádka ČZU – Marie Natalie Jurková, Lukáš Kobera, Adam Kulhánek, Oleg Touš, Anna Žabová, a druhé a třetí místo patří Univerzitě Karlově. Stříbro převzali Nella Martincová, Zuzana Nečasová, Přemysl Piskoř, Petr Pivko, Nikola Vičíková. Bronz pak Jaroslav Hellebrand, Jan Chládek, Hana Klímová, Bianka Micke, Marcela Vašťáková.

ČAH se v Českých Budějovicích konaly v termínu 15. – 22. června 2022 a vůbec poprvé na nich s Českou asociací univerzitního sportu spolupracovala Jihočeská univerzita.


Výsledky

Ženy 1x

1. Štěpánková Zuzana VŠCHT
2. Prokešová Alice MU
3. Vičíková Nikola UK

Ženy 4+

1. Doležalová Marie, Chytrá Adéla, Ingerlová Rozálie, Kárová Barbora, Kolářová Karolína MENDELU
2. Martincová Nella, Nečasová Zuzana, Remešová Jana, Stoklasová Lucie, Vičíková Nikola UK
3. Amblerová Karolína, Berthet Eléonore, Gwozdiaková P., Michálková Adéla, Štěpánková Zuzana VŠCHT

Muži 1x

1. Hellebrand Jaroslav UK
2. Kobera Lukáš ČZU
3. Chládek Jan UK

Muži 4+

1. Hladík Radim, Mráz Tomáš, Novotný Marek, Zavadil Jan, Zobal Tomáš ČVUT
2. Kulhánek Adam, Malák David, Touš Oleg, Wallisch Viktor, Žabová Anna, Knorr Rudolf ČZU + UK Hradec Králové
3. Hellebrand Jaroslav, Chládek Jan, Patočka Petr, Piskoř Přemysl, Pivko Petr UK

Mix 4+

1. Jurková Marie Natalie, Kobera Lukáš, Kulhánek Adam, Touš Oleg, Žabová Anna ČZU
2. Martincová Nella, Nečasová Zuzana, Piskoř Přemysl, Pivko Petr, Vičíková Nikola UK
3. Hellebrand Jaroslav, Chládek Jan, Klímová Hana, Micke Bianka, Vašťáková Marcela UK

Na odkazech níže najdete kompletní výsledky: