Plavec Gemov má limit na ME, jede do Budapešti

Plavec Gemov má limit na ME, jede do Budapešti

 

MLADÁ FRONTA DNES ❘ středa 24. 3. 2021 | Plzeň

Jeho týmová parťačka Kristýna Horská (studentka UJEP, pozn. ČAUS) vybojovala tři medaile, dvě stříbra a bronz. Ale poslední den mezinárodního mítinku ve francouzském Marseille se blýskl i další plavec Slavie VŠ Plzeň. Ondřej Gemov (student UK, pozn. ČAUS) skončil na trati 200 metrů motýlek druhý, navíc osobním rekordem (1:58,32) dosáhl na A-limit pro květnový evropský šampionát v Budapešti! 

Foto: @ceskeplavani

„Doplaval jsem na doraz a už bych nedokázal nikam dál otočit. Z času mám radost, je to můj osobák,“ líčil pak jednadvacetiletý Gemov, jenž zároveň splnil také olympijský B-limit pro účast hrách v Tokiu.

Svěřenec trenérky Petry Škábové zatím na velkých akcích startoval na juniorských šampionátech, na Univerziádě v Neapoli v roce 2019, mezi seniory se ve stejném roce představil v Glasgow na ME v krátkém bazénu. Teď o sobě dal důrazně vědět znovu. „Na prvních třech místech jsme byli vyrovnaní plavci, měl jsem tam i svého dlouholetého konkurenta Gschwentnera z Rakouska, se kterým se vždycky taháme a je to vyhrocené. Jelo se mi hodně pěkně, vlastně už ráno v rozplavbách,“ popisoval plzeňský plavec.

Foto: FB @ceskeplavani

Gemov se přiblížil možnosti kvalifikovat se do olympijského Tokia. Před ním je ovšem v domácím žebříčku Sebastian Luňák z USK Praha (1:57,99) a na hrách může startovat z jedné země pouze jeden plavec. Účast plavce s B limitem navíc ještě podléhá pozvání od Mezinárodní plavecké federace FINA.

Výstřižek z novin: