ping-pong.cz: Akademické ME bude v červenci v Olomouci

Akademické ME bude v červenci v Olomouci

2. února 2023 | www.ping-pong.cz

Jubilejní 10. akademické mistrovství Evropy ve stolním tenise se uskuteční 5. – 9. července 2023 ve sportovním centru Omega v Olomouci. Aktuálně probíhá přihlašování univerzitních týmů. Mezi přihlášenými jsou už týmy z Německa, Polska, Maďarska, Portugalska, Chorvatska, Ukrajiny a Norska.

Po úspěšném vystoupení na univerziádě v Lodži v loňském roce, kde získalo ženské družstvo OU Ostrava (na snímku) zlaté medaile v družstvech a mužské družstvo VŠB-TU Ostrava bronzové medaile, budou mít naši akademičtí reprezentanti možnost zaútočit na medaile v olomoucké Omeze, v prostředí známém z pořádání světových turnajů.

Česká asociace univerzitních sportů ve spolupráci s Českou asociací stolního tenisu pořádala AME v roce 2007 v Ostravě a v roce 2017 v Olomouci. Svěření třetího akademického mistrovství Evropy je oceněním pořadatelství ze strany Evropské asociace univerzitních sportů.

Na začátku prosince 2022 proběhla v Olomouci inspekční cesta technického delegáta a manažera EUSA, kde byla provedena kontrola stavu ubytování, sportovní haly a stravování a byli projednány další otázky související s pořádáním mistrovství.

Uzávěrka přihlášek je 15. února 2023.

/* Pozn. ČAUS: Jedná se o Mistrovství Evropy univerzit.