Pět titulů Mistrů Evropy a pět bronzů putuje na české univerzity z Mistrovství Evropy Univerzit v bojových sportech

7. srpna 2019 | Mistrovství Evropy Univerzit 2019 – Bojové sporty | EUSA Combat Sports 2019

Pět titulů Mistrů Evropy a pět bronzů putuje na české univerzity z Mistrovství Evropy Univerzit v bojových sportech (EUSA Combat Sports 2019)

Ve dnech 1. až 3. srpna 2019 proběhl v chorvatském Záhřebu turnaj bojových sportů v rámci Mistrovství Evropy Univerzit. Na program bylo zařazeno judo, karate, taekwondo a kickbox. Do Záhřebu se sjelo na 1300 závodníků z více než 400 univerzit ze 35 států Evropy. Češi se aktivně zúčastnili ve všech čtyřech bojových sportech a nevedli si vůbec špatně.

Královskou disciplínou pro české reprezentanty se stal kickbox, kde ziskem 4 zlatých a 3 bronzových medailí jasně ukázali českou dominanci. Tituly si rozdělily hned tři univerzity. Pro Univerzitu Karlovu vybojovali zlato Luboš Vanka v kategorii K1 -67 kg muži a Tereza Cvingerová, která nenašla přemožitelku v ženské kategorii LC +65 kg. Cvingerová navíc získala ještě bronz v kategorii PF +65kg. Čtvrtou medaili pro Univerzitu Karlovu získal Daniel Navara, který mezi muži v kategorii K1 -86kg skončil třetí.

V kategorii K1 -65kg získala titul mistryně Evropy Alexandra Filipová z VŠE. Monika Chochlíková, která nastoupila za Masarykovu univerzitu, v lehčí váhové kategorii K1 -56kg taktéž zvítězila. Poslední medaile z Kickboxu putuje na ČVUT zásluhou Ladislava Poláška. Polášek vybojoval bronz v kategorii LC -74 kg.

Mistrovský titul v karate vybojovala Češka Monika Burgerová z Jihočeské univerzity v kategorii kumite -55kg.

Taekwondo přidalo dva bronzy v kategorii Kyorugi. Jedna medaile pro ČVUT zásluhou Jakuba Skořepy a druhá míří na Policejní akademii zásluhou Dominiky Hronové, která taktéž reprezentovala český akademický sport na 30. Letní světové univerziádě v Neapoli 2019, kde skončila pátá.

Celkově v rámci turnaje bojových sportů jsou sportovci z českých univerzit na celkovém 5. místě v hodnocení národů. Opravdu skvělý výsledek. Poděkování patří všem reprezentantům a všem zástupcům akademických výprav za vynikající výkony i perfektní přístup všech studentů.

Webové stránky akce: combatsports2019.eusa.eu

M. Kubín, M. Štenclová