Páté místo z AMS v přespolním běhu pro českou štafetu

14. března 2022 | ČAUS | M. Štenclová

Téměř 150 studentů z 18 různých zemí světa se zúčastnilo Akademického mistrovství světa v přespolním běhu, které proběhlo v sobotu 12. března 2022 v portugalském Aveiru. Česká štafeta, která nastoupila na start ve složení Julia-Anna Bell, Karolína Sasynová, Daniel Kotyza, Damián Vích, se umístila na krásném 5. místě.

Zlato si odvezla Francie, stříbro Velká Británie a bronz putoval do Španělska. Těsně před českou výpravu se dostala ještě čtveřice studentů z Maroka a patří jim tak čtvrté místo. Celkem do štafetového závodu nastoupilo 13 týmů.

Další na programu byly závody v kategoriích ženy a muži, do kterých však čeští sportovci nenastoupili.

“Naše účast na Akademickém mistrovství světa pro nás všechny byla novou zkušeností. Všichni jsme sice měli už nějakou reprezentační akci za sebou, ale tohle bylo něco jiného. Když budu mluvit za všechny členy štafety, byl to pro nás přínos do naší atletické kariéry. Samotný závod se odehrával ve vysoké konkurenci ostatních světových týmů. I přes nepříznivé podmínky v podobě ustavičného deště jsme se s písčitým terénem dokázali bojovně poprat a vybojovali pro nás cenné 5. místo. Doufáme také, že se budeme moci zúčastnit za dva roky znovu tohoto mistrovství, tentokrát v Ománu, a vynasnažit se atakovat medailové pozice.” zhodnotil účast českého týmu na AMS závodník Daniel Kotyza.

Akademického mistrovství se zúčastnily následující státy: Alžírsko, Argentina, Austrálie, Rakousko, Čile, Česká republika, Francie, Německo, Maroko, Nizozemí, Omán, Polsko, Portugalsko, Slovensko, Španělsko, Turecko, Uganda, Spojené království Velké Británie a Severního Irska.