Ostravské univerzity spojí své síly, mají zájem o pořádání Českých akademických her 2025

Ostravské univerzity spojí své síly, mají zájem o pořádání Českých akademických her 2025

 

20. června 2024 | ČAUS | MŠ

Česká asociace univerzitního sportu s radostí oznamuje kandidaturu na pořadatele Českých akademických her 2025. VŠB-Technická univerzita Ostrava a Ostravská univerzita spojily své síly a vyjádřily společný zájem o uspořádání dalšího ročníku Českých akademických her. Tento prestižní sportovní svátek, který každoročně přitahuje nejlepší univerzitní sportovce z celé České republiky, by se měl podle plánu konat od 23. do 27. června 2025 v Ostravě.

Hlavním organizátorem her je Česká asociace univerzitního sportu, která má na starosti přidělení pořadatelství jednotlivým univerzitám. Ostravské univerzity vidí ve spolupráci příležitost nejen ke zvýšení prestiže svých institucí, ale také k propagaci města Ostravy jako významného centra vysokoškolského sportu.

Pokud Česká asociace univerzitního sportu přidělí pořadatelství právě Ostravě, mohou se sportovci i fanoušci těšit na pestrý program, zahrnující širokou škálu sportovních disciplín, moderní sportoviště a bohatý doprovodný program. Všechny zúčastněné strany se těší na potenciální spolupráci a na možnost ukázat, že Ostrava je město s bohatou sportovní tradicí a ambicemi.