Olomoucké basketbalové týmy hrají o univerzitní tituly

Olomoucké basketbalové týmy hrají o univerzitní tituly

 

6. dubna 2022 | www.olomouc.cz

Do závěrečného Final Four dospěl první ročník Univerzitní basketbalové ligy a ve hře o tituly stále zůstávají oba výběry Univerzity Palackého. Mistra určí rozhodující zápasy 8. a 9. dubna v hale UP Olomouc.

„Pokusili jsme se navázat na hokej, který již spustil projekt univerzitní ligy a hned první ročník ukazuje, že je to pro studenty zajímavé. Do premiérové sezony se přihlásilo patnáct mužských a deset ženských univerzitních výběrů, což je skvělé,“ říká sportovní ředitel Univerzitní basketbalové ligy Petr Reich.

Do finálových turnajů postoupily hned čtyři výběry pražských vysokých škol, které doplňují týmy z Ostravy a Brna. V obou kategoriích se mezi nejlepší čtyřku probojovaly také týmy Univerzity Palackého.

„V sestavách budou hráčky a hráči hrající české elitní soutěže, takže úroveň zápasů bude vysoká. Třeba mezi muži budou Univerzitu Palackého reprezentovat Dominik Žák, Adam a Erik Klepačové nebo Jakub Nosek, kteří nastupují v Kooperativa NBL za BK Redstone Olomoucko. Bude se na co dívat,“ míní Reich, podle něhož domácí týmy půjdou do turnaje s touhou postoupit alespoň do finále.

Univerzitní basketbalový svátek nabídne osm zápasů, poražené semifinalisty čekají zápasy o konečné třetí místo. „Inspirovali jsme se v americké NCAA, kde se o titul hraje právě turnajovým způsobem, který je hodně atraktivní. Věřím, že v hledišti bude hodně fanoušků,“ přeje si šéf Univerzitní basketbalové ligy.

Program Final Four Univerzitní basketbalové ligy:
8. dubna – semifinále ženy: VŠE Praha – UP Olomouc (13.00), UK Praha – OSU Ostrava (17.00), semifinále muži: VŠE Praha – MU Brno (15.00), UK Praha – UP Olomouc (19.00)
9. dubna – zápasy o umístnění od 10 hodin. (red)