Oficiální přivítání České výpravy na Univerziádě v Krasnoyarsk 2019

Oficiální přivítání České výpravy na Univerziádě v Krasnoyarsk 2019

 

Krasnoyarsk, Rusko, 28.2.2019

Dnes proběhlo přivítání výprav na 29. Zimní světové univerziádě 2019 v Krasnoyarsk a vztyčování státních vlajek. Ve 12 hodin místního času byla oficiálně přivítána česká výprava, spolu s výpravami z Velké Británie, Norska a Japonska, v rámci kterého vystoupila také místní taneční skupina.

Do Krasnoyarsk zatím dorazilo 120 z celkových 131 členů české výpravy.  První část, v čele s předsedkyní České asociace univerzitního sportu Ivanou Ertlovou, členové vedení výpravy, trenéři, maséři, fyzioterapeuté, doktoři, servisní týmy, tým alpského lyžování, biatlonu, běžeckého lyžování, lyžařského orientačního běhu, rychlobruslení, kompletní mužstvo ledního hokeje a část týmu snowboardistů, přiletěla vládním speciálem v úterý pozdě večer. Dnes brzy ráno je doplnila druhá část týmu snowboardistů a těsně před polednem, akorát na vlajkoslávu, dorazilo také družstvo curlingu. V průběhu univerziády zkompletuje výpravu krasobruslařka Eliška Březinová s trenérem a otcem v jedné osobě, Jan Zabystřan z alpského lyžování s koučem, běžkaři Petra Hynčicová a Tomáš Kalivoda, tým freestylového lyžování a několik dalších členů doprovodu. 

V průběhu Univerziády můžete sledovat českou výpravu, dění na sportovištích i mimo ně, rozhovory se sportovci a trenéry, a doufáme, že i medailové úspěchy českých sportovců v reportážích na ČT Sport a na sociálních sítích České asociace univerzitního sportu.

Foto: Přemysl Vida, Jakub Pláteník