Obě osmy Univerzity Karlovy pojedou na MEU v Istanbulu o medaile!

Obě osmy Univerzity Karlovy pojedou na Mistrovství Evropy univerzit v Istanbulu o medaile!

 

Foto: Univerzitní osmy

8. září 2022 | ČAUS | M. Štenclová

Mužská i ženská osmiveslice Univerzity Karlovy vybojovaly postup do finále A na Mistrovství Evropy univerzit 2022 ve veslování v tureckém Istanbulu. Obě posádky vyslal ČAUS na základě jejich vítězství na Akademickém mistrovství ČR.

Ženská posádka ve složení Valentýna Solařová, Anna Šantrůčková, Hana Klímová, Anna Žabová, Romana Illeová, Kateřina Hartmanová, Nikola Vičíková, Lucie Stoklasová, Zuzana Nečasová postoupila z rozjížďky z prvního místa. Mužská osma ze třetího místa ve složení Jaroslav Hellebrand, Petr Pivko, Vít Baldinus, Přemysl Piskoř, Vilém Pachman, Antonín Mařík, Jacob Adam Giesbrecht, Miroslav Jech a kormidelnice Eliška Olivíková.

Na jediné Mistrovství Evropy univerzit, které EUSA letos výjimečně pořádá*, své zástupce vyslali také Masarykova univerzita a Vysoké učení technické v Brně. Skifaři v kategorii lehkých vah Adam Lízal z MU pojede finále B a Adam Dalibor Jurčík z VUT pojede finále C.

Pořadatelům první den ztěžovalo start rozjížděk počasí, především silný vítr a velké vlny. Starty byly odloženy a byly také pozměněny startovní listiny. Jela se v každé kategorii W8+, M8+ i LM1+ pouze jedna rozjížďka, ze které postoupily obě české osmy do bojů o medaile.

Výsledky českých posádek najdete přímo na tomto odkazu: results.eusa.eu

V Turecku se koná evropský šampionát ve veslování od 7. do 9. září 2022. Více informací k akci najdete na webu rowing2022.eusa.eu.


*Během sudých let pořádá EUSA Evropské univerzitní hry, letos se konaly v červenci v Lodži, a liché roky pořádá Mistrovství Evropy univerzit.