O medaile z veslování zabojuje v Chengdu 7 veslařů a 4 veslařky

 

Foto: Detlev Seyb

Na Univerziádu do Chengdu se vydají i zástupci naší školy veslování. V Číně se nám představí hned 7 veslařů a 4 veslařky. Všechny závody se odjedou v termínech mezi 4. a 6. srpnem v Sichuanské škole vodních sportů.

Jednou ze členek české výpravy bude i Barbora Podrazilová. Studentka České zemědělské univerzity v Praze se může pyšnit nedávným úspěchem z Mistrovství světa do 23 let. V bulharském Plovdivu byla součástí ženské párové čtyřky, která si dojela pro stříbrnou medaili. 

A do Chengdu určitě také nemíří jen na výlet. Bude se chtít poprat o medailové pozice v dvojskifu, společně s kolegyní Valentýnou Solařovou, která je studentkou nejstarší české univerzity – UK.

České veslování má samozřejmě zastoupení i v mužské kategorii. Dvojka bez kormidelníka Adam Kulhánek a Jan Chládek byli nominováni už v dubnu na kontrolních závodech, když dojeli druzí za aktuálními seniorskými reprezentanty této disciplíny.

České reprezentanty čeká v Číně i jedna velká neznámá. Budou se muset popasovat s novou značkou lodí Falcon. To stejné ale čeká i veslaře z ostatních zemí. Protože s veslařským vybavením se do Číny necestuje a tak se musí závodníci spolehnout jen na vybavení, které jim bude k dispozici. 

Všechna finále jsou naplánovaná na poslední den veslovacího programu, tedy 6. srpna a my doufáme, že v něm bude, co největší česká účast!

NOMINACE MUŽI

Chládek Jan M 2- (stroke) Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra
Chlebovský Jan M 4- (stroke) České vysoké učení technické v Praze
Keller Štěpán M 4- (bow) Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra
Kulhánek Adam M 2- (bow) Česká zemědělská univerzita v Praze
Nosek Daniel M 1x Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra
Pachman Vilém M 4- (2) Univerzita Karlova
Zobal Tomáš M 4- (3) Univerzita Palackého v Olomouci

NOMINACE ŽENY

Drnková Anna LW 1x Michigan State University (USA)
Podrazilová Barbora W 2x (bow) Česká zemědělská univerzita v Praze
Solařová Valentýna W 2x (stroke) Univerzita Karlova
Šantrůčková Anna W 1x Univerzita Karlova