NSA: Výjimka z karantény pro profesionály a reprezentanty

Výjimka z karantény pro profesionály a reprezentanty

 

15.2.2021 | NSA | agenturasport.cz

Tisková zpráva ke stažení ZDE

Ministerstvo zdravotnictví schválilo na návrh Národní sportovní agentury výjimku pro profesionální sportovce, reprezentanty a ostatní členy nezbytné pro konání akce – od dnešního dne při cestách z tmavě červených zemí nebudou muset do pětidenní karantény. Podmínkou jsou přísná bezpečnostní opatření a tzv. „bublina“.

Děkuji ministerstvu zdravotnictví za spolupráci. Tato výjimka umožní pokračování mezinárodních sportovních akcí na území České republiky – ať už se jedná o utkání v evropských pohárech nebo například Světový pohár v biatlonu,“ uvádí předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička a dodává: „Epidemiologická situace ve světě se nelepší a tmavě červených zemí na semaforu je stále většina. Bez této výjimky by sportovci z těchto zemí museli přijet do Česka na sportovní akce o týden dříve, což je v mnoha případech nerealizovatelné. Chtěl bych zdůraznit, že výjimka platí pouze pro sportovce, kteří podléhají přísným opatřením, a tudíž je zde minimální bezpečnostní riziko.“

Tzv. „bublina“, kterou využívá ke konání svých utkání většina mezinárodních sportovních federací, znamená pro sportovce časté testování, izolaci od veřejnosti na hotelech a cestování vlastními autobusy nebo letadly. Díky těmto velmi přísným opatřením je zde riziko nákazy minimální, a proto může být udělena výjimka z nastavené karantény. Pro sportovce, kteří nemají nastavená speciální bezpečnostní opatření platí stejně jako pro veřejnost nutnost pětidenní karantény.

Profesionální sportovci a členové státních reprezentací, včetně osob nezbytných pro konání sportovní akce povolené výjimkou Ministerstva zdravotnictví, kterým je umožněna individuální tréninková činnost nebo účast na hromadné akci, se tak nyní místo karantény musí při překročení hranic do ČR prokázat negativním RT-PCR testem a zároveň se ihned po příjezdu do České republiky podrobit dalšímu RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2.