Nový český rekord Barbory Šumové ve Skeetu

Nový český rekord padl ve střelecké disciplíně Skeet – ženy

 

Ve dnech 1.-3. června proběhla na střelnici v Plzni Lobzích soutěž v olympijských brokových disciplínách Plzeňský pohár. Barboře Šumové, střelkyni klubu Olymp Brno, se zde podařilo vytvořit nový český rekord v disciplíně Skeet – ženy. V soutěži, která se střílí na 125 terčů Barbora minula pouhé dva terče a výsledkem 123 o 5 zásahů zlepšila svůj vlastní původní český rekord 118, kterého dosáhla v letošním roce na soutěži GP Kypr.

Barbora Šumová, je instruktorem sportu v CS MV Olymp Brno, je členkou reprezentačního A týmu Českého střeleckého svazu a členkou reprezentačního univerzitního týmu České asociace akademických technických sportů. Je držitelkou mnoha medailí ze soutěží Mistrovství světa a Mistrovství Evropy pořádaných ISSF, dále i medailí ze soutěží pořádaných FISU, jako jsou Akademická mistrovství světa a Letní světové Univerziády.

Do loňského roku, kdy se soutěže žen střílely pouze na 75 terčů, byla Barbora držitelkou absolutního českého rekordu 75 zásahů ze 75 terčů.

O kvalitě výkonu dosaženého Barborou Šumovou v Plzni svědčí i ten fakt, že hodnota aktuálního platného světového rekordu, jehož držitelkou je Američanka Kimberly Rhode,  je 122 ze 125, tedy o jeden bod méně.