8. července 2019 | Universiade Napoli 2019 | Česká asociace univerzitního sportu

Basketbal muži CZE – Rusko 91 : 73 (17:17, 27: 23, 23:16, 24:17)

Body: Peterka 16, Sehnal 16, Půlpán 15, Dragoun 12, Pekárek 11, Tůma 10, Štěrba 8

Vstup do zápasu se našim vydařil. Stav 7:1 a 9:4 mohl našim akademiků přinést klid. Bohužel se Rusové úspěšnou střelbou, dobrým doskokem i zisky míčů snadno vrátili do utkání a šli do čtyřbodového vedení 11:16. Do konce čtvrtiny však naši vysokoškoláci hru vyrovnali. Ještě v osmé minutě třetího dějství bylo utkání zcela vyrovnané. Posledních 12 minut se naši akademici skutečně našli. Výbornou obranou, zlepšeným doskakováním i úspěšnou střelbou dotáhli utkání k přesvědčivému vítězství. Stínem utkání bylo zranění v obličeji Jana Štěrby.